Bancuta lemn masiv pentru gradina

Buna seara
Construim la comanda masuta pentru copii cu bancute, se poate livra atat montata cat si demontata.
A fost gandita initial ca masuta pentru picnic,pentru joaca afara,dar este perfecta si pentru alte activitati ale celor mici precum colorat,desenat (cu o carte sub foaie) ,jocuri...
Dam mare atentie prevenirii eventualelor defecte care pot zgaria sau rani copiii (capete suruburi,aschii,etc).

Caracteristici:
- lemn masiv brad /molid(uscat si tratat) (provenienta Hornbach-cherestea uscata prelucrata)
- finisare de calitate
- grund+vopsit cu lac lazur pentru protectie (ex: culoare "trandafir" in poze)
- fixare: suruburi + holtsuruburi
- stabilizare cu doua oblice (vezi poza)
- dimensiuni aprox. (Lxlxh) 105x100x60 cm.

Bancuta poate fi pozitionata atat in exterior cat si in interior, este un element de decor foarte potrivit pentru gradina sau terasa. Este conceputa special pentru copii, este extrem de rigida si rezistenta, asa ca poate fi folosita si in gradinite sau spatii de joaca.

PRET: 350 lei

Contact:
bigfanho@gmail.com
0722329899

In Bucuresti predare personala sau prin curier in restul tarii (transport mai isftin decat este in mode normal).
Poze:







 
Ultima editare:

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Buna seara , si care e contributia ta pentru forum dupa anuntul asta ?

Asta pentru ca nu prea am vazut activitate care sa ma ajute si pe mine asa cum acest anunt te ajuta pe tine!

Succes!
 
Este adevarat ca asta este prima mea postare pe forum.Sper ca activitatea mea de acum incolo aici pe forum sa fie macar cat de putin folositoare.
Multumesc!
 
adica sa mai faci reclama si la alte obiecte de gradina,da?Succes ce pot sa spun?
Nu chiar,ca inca nu sunt pregatit sa construiesc altceva.Cand ma hotarasc ca mai pot construi si altceva pentru vandut, adica elemente de mobilier exterior,gardulete,suporturi pentru ghivece,casute pentru animale,pentru copii...totul din lemn,postez.
As mai fi avut de vanzare niste carti din Anglia despre gradinarit si plante,dar nu stiu daca am voie sa le postez.

Si vezi ca exprimarea cu "faci reclama" este gresita. Eu nu fac reclama. Eu vand exact ceea ce construiesc.Din "reclama" se poate intelege ca nu am legatura directa cu produsul.
 
Da...unde se vede gardul luminat de soare sunt in gradina (in curte,ca nu e chiar gradina) iar in celelalte pe pajistea de langa curte. Este in zona Bran si pozele sunt facute in august anul acesta:). Este frumos ,nu-i asa?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Bine ai venit.
Stii,noua ne-ar placea ca nu numai atunci sa postezi cand vei construii alte obiecte pt vazare :-D
Ai o gradina mare si frumoasa,ioi ce l-as umple cu trandafiri :-) poate ai si tu acolo flori si plante in gradina,poate ne povestesti un pic.
 
Multumesc!
La munte nu merg decat vara si iarna,in vacanta ,iar in rest stau in Bucuresti unde am gradina in care "actionez" ,ca sa zic asa. Stiu ca e goala gradina de acolo,este doar faneata,asta din cauza ca am niste vecini foarte "binevoitori" ,care in intervalul de timp cat nu este nimeni acolo strica gardul si baga inauntru capre,oi,vaci,cai,magari...toata ograda:party:. Candva am avut tentativa sa inconjor conturul gardului cu braduti din padure si mesteceni. Au fost mancati de animale... la flori chiar nu are rost sa ma gandesc.Am acolo doar un trandafir urcator care este rontait periodic,asa ca nu se poate dezvolta in voia lui.
Mai am contact cu o gradina mare undeva langa Bucuresti (sud),intr-un sat.Acolo este vorba mai mult de agricultura,pomicultura si viticultura decat de flori,si cred ca pe mine ma pasioneaza mai mult aceste capitole:). Am inceput deja sa-mi ascut foarfeca pentru taiatul de pomi fructiferi si vita de la primavara...;-)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Pai si nu poti sa limitezi accesul , e destul de suparator pentru ca desi e omenesc sa lasi sa foloseasca ceva ce probabil s-ar irosi (iarba) totusi e o violare de propietate , adica macar sa dea un kil de cas ceva :)
 
Nu are rost sa va povestesc...sau mai bine zis nu mai am forta sa va povestesc))
Au fost implicate si autoritatile...cu bunul-simt nu a mers,dar n-ai ce sa faci daca sunt toti din aceeasi categorie. "Ce vor bre' si bucurestenii astia ?!"
Asa ca zicem mersi ca mai gasim casa in picioare. Iarba oricum nu s-ar fi irosit ,o tund sau o cosesc regulat cat timp stau acolo,dar as fi putut si sa o cosesc clasic (cum se obisnuieste in zona de munte) de doua ori pe vara,si sa ia fanul cineva care are animale,vaca de obicei.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Ei , daca sunt asa caposi , ce sa facem , toti am vrut sa redevenim ce am fost candva , oameni aproape de pamant , ei se simt ca le furam ce e al lor
 
Mai nou am mai descoperit un hobby...tras cu arcul. Am deja in dotare un arc corean, asa ca daca ma supar destul de tare, iese de friptura...
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Vii la mine , am vecinul care a luat doi iepurasi , cand copilul s-a plictisit i-a lasat liberi prin curte si nimeresc mereu pe la mine , sunt buni de friptura acum
 
Sus