baltuta mea

lacrimioara

Member
Ma bucur ca va place baltuta noastra si multumesc pentru idei. Din pacate am aglomerat putin balta cu mesteacan si salcie si nu mai am loc pentru trandafir si luleaua turcului dar irisi cu siguranta voi pune in toamna. Iarba de pampas am inteles ca este mai sensibila iarna, oare ar rezista ?
 

alias

New Member
geodezia a spus:
linga balta irisi poti pune toate culorile de fapt se zice ca irisul este floarea baltii pe urma papura .stuf bambus ,iarba de pamapas din aia albastra roz poti pune un trandafir remontat si urcator sa iti faci o bolta sa iti fie drag sa ai acolo mereu o rosa pe urma poti pune luleaua turcului si sa o conduci copacel nu urcatoare
dar irisi galbeni vor arata de sarbatoare pe linga balta
mai este si tipirig ala iar nu trebuie sa iti lipseasca de la o balta cumsecade .. :visator:
frumos amenajata baltuta ta .. cred ca vreti sa faceti un loc de duminica acolo cu o masuta cu un gratar e f frumos .. un loc de rezerva pentru suflet cum zic eu un loc de evadare ...
Buna seara.

Scuze ca ma bag si eu dar, din cate stiu numai Iris Pseudocorus (Irisul galben) rezista in zona mlastinoasa, iar daca malurile sunt asa este posibil ca celelalte varietati sa nu reziste ... decat acolo unde pamantul nu este saturat cu apa.

O seara placuta
 

LadyBug

Well-Known Member
Superba, dar nu ai probleme cu tantarii? Asta ar fi of-ul meu cel mai mare :(
Mie nuferii imi plac la nebunie, au 2,5m inaltime? Asa de frumos arata, felicitari si bravo pentru munca depusa!
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
:idea: Cactusii pot fi pusi in ghivece, aparate de pietre, frumos mascate, sa nu se vada. :gandit: :nu stiu:
 
Sus