Bakker

Chestionar nou-nout de evaluare

  • 1

    Votes: 1 25,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 1 25,0%
  • 4

    Votes: 1 25,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 1 25,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pentru ca pe acelea improvizate i le-a distrus deja ninsoarea in iarna asta :(.
Ca de altfel si bolta de la via mea :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Am intrat si eu in randul celor total nemultumiti de aceasta firma. Am facut o comanda de muscate bicolore si bulbi da dalii pitice.
Muscatele bicolore au ajuns maro, si cu mucegai pe ele, iar bulbii de dalii sunt de diferite marimi. NU pot fi daliile pitice comandate, din moment ce marimea lor e de la un deget mic pana la un cartof mediu :cry:
Am facut reclamatie si am primit raspunsul ca in maxim 2 saptamani imi vor retrimite muscatele bicolore.
Sunt tare curioasa daca asa o sa fie. Au costat cam multicel :cry: :cry: :cry:
 
D

dyayzh

Guest
Sa speram ca ai dreptate, Diana :D Acuma sa o rezolv si cu muscatele :wink:
 

serbo

Member
Dya ce sa mai aude cu muscatele tale? Desi am citit tot ce ati scris pe aici despre Bakker nu am rezistat si am facut si eu miercuri o comanda de muscate galbene - prima pe care o fac la ei. Ieri mi-au trimis confirmarea comenzii pe mail si...astept. Sper sa am norocul incepatorului :)
 
D

dyayzh

Guest
Mare greseala ai facut :cry: :cry: :cry: A doua tura de muscate tot putrede erau :cry: :cry: :cry: Am cerut niste bulbi in speranta ca sunt viabili :(
 

serbo

Member
Aha...buna treaba.....eu nu pot sa inteleg de ce se comporta asa....in final mai mult pierd decat castiga din vanzarea plantelor, iar de clientela...nu mai spun... Imi pare rau de muscatele tale. Va tin la curent cu evolutia comenzii mele.
 

adite

Active Member
Si eu as vrea Thunbergia grandiflora de la ei, dar mi-e teama, mai ales ca la posta, dupa cum mi-a spus o angajata, vin destule persoane care returneaza coletele. In plus, am vazut pe forum ca plantele sunt foarte mici. N-am aflat inca daca a inflorit la cineva.
 

ghia_don

Active Member
Si eu am avut o experienta neplacuta cu ei :( ..din ce am comandat cu destul efort financiar, nu mi-a trait decit o singura planta care bineinteles ca n-a fost nici pe departe ce am comandat..
Asa ca, din partea mea, au nota cea mai mica...
Aaa..dar am ramas cu casuta pentru pasarelele mele :rofl: , pe care mi-au trimis-o bonus..
 

mihaelacr

Member
dyayzh a spus:
Am intrat si eu in randul celor total nemultumiti de aceasta firma. Am facut o comanda de muscate bicolore si bulbi da dalii pitice.
Muscatele bicolore au ajuns maro, si cu mucegai pe ele, iar bulbii de dalii sunt de diferite marimi. NU pot fi daliile pitice comandate, din moment ce marimea lor e de la un deget mic pana la un cartof mediu :cry:
Am facut reclamatie si am primit raspunsul ca in maxim 2 saptamani imi vor retrimite muscatele bicolore.
Sunt tare curioasa daca asa o sa fie. Au costat cam multicel :cry: :cry: :cry:
cum ai reusit cu reclamatia, la mine e tacere deplina; eu am cumparat de la ei hortensii, care au murit pe linie, in schimb bulbii cadou au fost viabili; ce chestie, am platit hortensii si mi-au iesit lalele :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Nu stiu ce sa spun. Am sunat, am reclamat si am primit..tot muscate moarte :rofl: :rofl: :rofl:
 

doina2009

Member
ghia_don a spus:
Si eu am avut o experienta neplacuta cu ei :( ..din ce am comandat cu destul efort financiar, nu mi-a trait decit o singura planta care bineinteles ca n-a fost nici pe departe ce am comandat..
Asa ca, din partea mea, au nota cea mai mica...
Aaa..dar am ramas cu casuta pentru pasarelele mele :rofl: , pe care mi-au trimis-o bonus..
Si pasarelele vin la casuta...
 
D

dyayzh

Guest
Sa pui mana pe telefon si sa faci reclamatie. Eu spun sa ceri bulbi la schimb, nu plante...ca sa nu ai si alte surprize :(
 
D

dyayzh

Guest
Eu nu m-am complicat cu mail si poze. Ei stiu foarte bine ce trimit. Am sunat si atat.
 

serbo

Member
Am sunat, am reclamat si am ales sa-mi trimita alte plante adica .... alte muscate :oops: . Ai dreptate cu bulbii, este cel mai sigur, dar cand vad muscate nu ma pot abtine. Sa vad ce bazaconii imi trimit de data asta. La tine cat timp a durat pana ti-au trimis coletul dupa reclamatie?
 
D

dyayzh

Guest
Eu si al doilea rand de muscate tot putrezite le-am primit:(
Cam 2 saptamani.
 

belisima

Well-Known Member
:eek: incredibil ce plante isi permit sa trimita!!!ce sa zic,ca am avut cate ceva de la starkl si am ramas cu o rudbeckia (sper sa fie rosie,macar :x ))si eu m-am lecuit de marii gradinari :(
 

adite

Active Member
A cumparat cineva bulbi de gloxinii de la Bakker? Ma intereseaza cat de mari sau mici sunt si daca n-au ajuns putrezi.
 
Sus