Azaleea

irinabv

Active Member
Moderator
Adana, acolo unde am florile nu prea am vecini. Am rugat pe un prieten din Brasov sa-mi ude gradina si florile de pe terasa cu furtunul, si cred ca o sa pun si azaleea pe terasa mai la umbra. Sper sa nu pateasca nimic o sapt. Am mai tinut-o pe terasa, la soare, si parca nu i-a placut, si de-aia am bagat-o in casa. :roll:
 

karmenutza

Member
Daca o pui pe terasa nu pateste nimic, chiar ii place. Dar sa ii gasesti un loc unde nu o bate soarele toata ziua.
A mai facut si a mea o floricica, a doua in vara asta:
Uitandu-ma cu atentie la ea, am observat ca are mai multi bobocei, micuti. Poate spre toamna o fi mai harnica si infloresc toti odata, cum as vrea eu. :)
 

karmenutza

Member
Si a mea a facut 2 flori: una mai acum vreo 2 luni si cealalta acum vreo luna. Si e plina de boboci care cred ca vor inflori in toamna.
 

armeana

Member
Fetelor,AJUTOR,la azaleea mea care o am de 3 ani a inceput sa i se usuce varful frunzelor si pe urma frunzele cad,e aproape cheala,unde o tin nu bate soarele pe ea ,dar e foarte cald,am stropito si de paianjenul rosu,ce ma sfatuiti sa fac
 

albela

Active Member
Ingrasaminte pentru acidofile i-ai pus? Reactioneaza foarte bine la ele. O baie ceva mai racoroasa nu ai? Pana mai trece caldura.
 

aleynad

Active Member
Moderator
delilu, draga mea, sa te bucuri de ea :D
si eu am una copacel, dar e alba si acum e plina de flori :D
 

mirela06

Active Member
Trebuie sa vad de unde fac si eu rost de asa ceva.
Daca fac flori si acum, trebuie sa am si eu asa ceva.
Trebuie sa stiu care soi pt. ca nu vreau sa fiu pacalita de vinzatori. Daca stiti un nume, va rog sa ma ajutati . Multumesc :)
 

mimish

Active Member
Eu am primit de ziua mea (acum 2 luni) una cumparata din real (14,9 ron). Are si acum floricele ;-)
 
Sus