Azaleea

lelia

Well-Known Member
Multumesc Iudit ! e minunata !!!!

Niko ,acum vrei tu sa ma omori :eek: ce de frumuseti au nemnti astia .... :visator:

Esti o fericita ,caci le-ai vazut pe viu ! :*
 

nick1971

Active Member
:D ai vazut tot albumul? am fost intr-un parc de-am innebunit, rhododendroni si azalee cat vezi cu ochii :visator:
 

lelia

Well-Known Member
Tu ce crezi ? e a treia oara cand il vad :visator: pozele sunt superbe ,voi sunteti super -frumosi ,iar plantele ,de vis :visator:
Pantele cumparate ,au rezistat ? imi amintesc de rhodendronul cela portocaliu.......
 

nick1971

Active Member
:oops: multumesc!
rhododendronul a trecut cu bine peste 2 ierni :D
dupa prima iarna
si acum
si azaleea e ok, hortensiile, caldarusa
au fost si pierderi, dar din vina mea :)
 

happy

Well-Known Member
iudit a spus:
Prima pe anul asta care-si arata florile in toata splendoarea lor:
Iudit la tine la Aiud nu este mai frig decat la mine?De ce a inflorit azaleea asa repede?A mea abia peste 2 zile va fi inflorita total,acum este partial...color :rofl:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
O fi mai frig,dar poate ca iubirea mea este mai puternica!Nu ai de unde sti...
Pe bune vorbind,a inflorit mai repede pt ca azi iarna cand a fost frigul ala naprasnic,am adus-o in holul blocului.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Happy in afara de un amor nebun :wink: e mult mai rece si mult mai umed la Iudit .Nici nu sufera termen de comparatie cu ce e la tine la cimp.
 

happy

Well-Known Member
iudit a spus:
O fi mai frig,dar poate ca iubirea mea este mai puternica!Nu ai de unde sti...
Pe bune vorbind,a inflorit mai repede pt ca azi iarna cand a fost frigul ala naprasnic,am adus-o in holul blocului.
Azaleea ta este de camera? :? A mea este de gradina,a stat afara asta iarna! :wink:
http://hapy.sunphoto.ro/gradina_de_flori_2012/70729987
PS Gabiuta cand iti vad numele me gandesc 'numai de bine' la tine.Mi-ai dat acum 2 ani 2 radacini de lampioane portocalii(nu mai stiu denumirea,phisallis parca :? )Mi-au impanzit toata curtea este ceva de groaza,daca stiai de ce mi-ai trimis :x :x :x
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: :eek: :eek: adica eu sunt de vina ca :

1.NU AI CITIT in topic unde s-a scris de multe ori ca radacinile se pun intr-o galeata cu fundul gol pe care o ingropi in pamint ca sa stapinesti extinderea radacinilor?????????

2.TU mi-ai cerut,eu am fost draguta si ti-am dat si tot eu sunt de vina????

3.Facerea de bine....
:x :x :x

Asa ca nu te mai infoia atit si scoate radacinile plantei de care vei scapa treptat.....

Credeam ca m-am imbolnavit de boala sughitului atit de mult te gindesti la mine :mrgreen:

Scuzati offtopicul :wink:
 
Sus