AVSA Best25

cornelia

Fondator
Membru staff
In ultimul numar pe 2007 al AVSA Magazine a aparut o lista cu cele mai indragite 25 de varietati. Atentie! Selectia este subiectiva si nu se refera doar la varietati "lansate" anul trecut. Postez lista ca sa va ajute sa va orientati la comenzile de primavara. :wink: :)

Irish Flirt
Harbor Blue
Rainbow's Quiet Riot
Ness Crinkle Blue
Blue Dragon
Frozen in time
Picaso
Ness Satin Rose
Rebel's Splater Kake
Wrangler Dixie Celebration
Precious Pink
Aca's Red Ember
Milky Way Trail
Optimara EverGrace
Orchard 's Bumble Magnet
Tiger
Bob Serbin
Boo Man
Mickey Mouse
Ness Orange Pekoe
Optimara Rose Quartz
Pixie Blue
Powwow
Rob's Antique Rose
The Alps
 

Claudiu

New Member
:)

In primul rind La Multi Ani!
Si ca sa fiu scurt, as propune CULTUL VIOLETELOR, in loc de CULTURA VIOLETELOR :)

MULT SPOR!
 

shalymar

Member
am o mica intrebare:Din toata lista tu cate ai la momentul asat Cornelia?
Asa orientativ si pt altii mai saraci asa ca mine
(N-am nici una rusine sa-mi fie) :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu nu ma agit foarte tare cu lista asta. Oricum, cumpar ce-mi place mie, nu altora. :)
 

shalymar

Member
Am inteles, atunci spor la vanatoare de violete, eu stiu ca sunt multe lipsuri aici in Targoviste la acest capitol cu toate ca pasionati exista!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
shalymar nici nu trebuie sa te raportezi la posibilitatile orasului. Raporteaza-te la posibilitatile gasite aici: gradina e mare si mereu in expansiune. :wink:
 

shalymar

Member
Da Cornelia, deja am primit cateva oferte pentru mai la vara cand incep schimburile, chiar azi vorbeam cu erwin pentru niste schimburi de gloxinia si arica, parca mi-a promis niste frunze de violete!
Doamne cum le mai astept, ca pe painea calda!
Pe sambata cred ca fac o expeditie rapida prin florariile de aici dar cum eu deschid la 9 magazinul nu prea am timp, noroc ca e un oras mic :wink: si nu am mult de alergat
 

rodica05

Member
Cornelia, draga, am 2 intrebari legate de comanda:

1. S-a facut comanda si daca nu cand se face? Intru si eu. Na, ca m-ai molipsit!
2. Care este adresa site-ului si ce preturi au (sunt diferite sau acleasi pret indiferent de specie)?

Multumesc frumos.
Acum ma ai pe constiinta daca ajung in strada cu violetele mele :rofl:

Rodica
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Rodica lista din acest topic nu reprezinta o comanda dar ma bucur ca te-ai molipsit. Este o lista cu denumirile celor mai indragite varietati la americani. De cumparat se gasesc insa furnizorii sunt disparati. Nu le poti lua pe toate din acelasi loc.

Vorbim pentru detalii. :oops:
 
Sus