Atlas Plants

sarselia

Active Member
Moderator
sebii a spus:
se pare ca au mai primit pe stoc ca seara nu prea mai aveau din cele mai speciale, marefer la mosmon, wiliams rosu, smochin galben, cires amar galben etc care acum vad ca sunt din nou pe stoc.
 

victoria

Active Member
Am mai facut o comanda mica de niste renglote aseara.Trebuie neaparat sa sun ca facui 4 comenzi in total :) Daca ma taxeaza la fiecare cu transportul.... :evil:
 

victoria

Active Member
Tocmai am vorbit la telefon.Maine imi ajung bulbii acasa, iar pomii si trandafirii ii voi primi cand se mai incalzeste afara :)
Abia astept :)
 

victoria

Active Member
victoria a spus:
Tocmai am vorbit la telefon.Maine imi ajung bulbii acasa, iar pomii si trandafirii ii voi primi cand se mai incalzeste afara :)
Abia astept :)
aaa,si ce e mai important, nu ma taxeaza de 4 ori :)
ci doar de 2.O data maine si o data la pomi.Mi se pare corect.Mai ales ca din tulcea pana aici e ceva drum
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Pentru info general , am vb cu nenea ca vroiam un bujor si nu puteam trimite comanda , si am sunat am discutat cu dansu si se pare ca optiunea cu Curierat e deocamdata indisponibila datorita costurilor.

Am sugerat folosirea P Romane , dar sa vedem , el ar vrea ca tot costul de livrare sa fie suportat de client , adica unii vor avea ,cred , XX lei alti XX+XX lei in functie de alegere/modalitate de livrare

succes
 

victoria

Active Member
Mie mi-a spus ca imi va trimite bulbii cu o masina de la ei ca ii costa mai putin ca fac mai multe livrari in zona.
 

dumitza

Member
Si eu am primit un raspuns de genul ca pretul transportului va fi modificat deoarece au foarte multe comenzi iar pomii am sa-i primesc peste 2 sapt .Nu mi-a zis de pret nimic,decat ca negociaza cu fancurier.Ma va suna inainte de expediere sa imi comunice pretul. :) Sper sa nu am o surpriza prea mare :) :giggle:
 

lili

Member
Eu am facut comanda in cursul zilei de vineri ....azi in jurul pranzului am primit coletul.
Marfa de exceptie.
Multumesc d-lui dr. :wink:
 

marirogo

Active Member
Ahhh, ce bine Lili ! M-am linistit putin, pt ca am facut si eu comanda, si nu am auzit de la nimeni cum e "marfa". Cu transportul cum a fost? Nu te-a incaltat?
 

lili

Member
marirogo a spus:
Ahhh, ce bine Lili ! M-am linistit putin, pt ca am facut si eu comanda, si nu am auzit de la nimeni cum e "marfa". Cu transportul cum a fost? Nu te-a incaltat?
Am ales ca varianta de plata...15 ron si mi-a fost trimis prin Fancurier. :D
 

marirogo

Active Member
Eu am specificat ca as prefera prin posta cu plata ramburs. Acum voi vedea cum mi-l vor trimite. Abia astept sa-mi vad si eu bulbisorii !
 

mymo

Active Member
lili a spus:
Eu am facut comanda in cursul zilei de vineri ....azi in jurul pranzului am primit coletul.
Marfa de exceptie.
Multumesc d-lui dr. :wink:
Si eu multumesc frumos,mai ales Lilicai ca din tot ce a comandat a pus cate o buc. in plus si pentru mine.
Bulbii sunt super ok,daca vreti poze va fac mai tarziu.
 

happy

Well-Known Member
Eu am vorbit cu el astazi si mi-a spus ca transportul costa 30lei,pe site ei nu mai afiseaza pretul transportului.Asta este,am asteptat prea mult :(
 

dumitza

Member
Pai daca ati luat de 40 plante si costa 30 transportul, am incurcat-o ca eu am 15 pomi,deci + inca jumatate transportul. :) Sper sa fie macar 30 si sa nu imi ia mai mult,ca altfel ...... :(
 

happy

Well-Known Member
Incerc sa ma cuplez la comanda cu cineva sa se imparta transportul la doi,adica 15lei :D Asa mi-a zis ca celor de la curierat nu le convenea 15lei :!: La tine va fi transportul 30lei si la 15 pomi se admite!
 

marirogo

Active Member
Pai da, la pomisori mai zic ca merita sa platesti atata ca sa-ti ajunga cu bine, dar pt bulbi e cam multisor 30 de lei !
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Bulbi am vrut sa comend si eu,dar cand am vazut comanda minima 100 de lei si transportul inca 30,am renuntat.Vor fi bulbi si-n alta parte.
 
Sus