Aster

lelia

Well-Known Member
Re: Plante necunoscute

Bine ai venit Oana !
Pare sa fie aster , e o planta de gradina ,dar cred ca merge si in ghiveci daca are un vas corespunzator .
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Re: Plante necunoscute

Oana din poza ta mie personal mi se pare a avea frunzele carnoase,grase.Asa e?
 

oanaiulia

Member
Re: Plante necunoscute

Multumesc pentru raspunsuri :)

Aster este, pt ca are niste tulpini uscate ( ramase de anul trecut), cu un puf ca de papadie in varf...acelea banuiesc ca au fost florile de anul trecut...:) . Si frunzele nu sunt carnoase, asa arata pt ca batea soarele pe ele, probabil..:) .

Le am scos dintre trandafiri, dar nu le arunc... din pozele de pe net, par destul de dragute, Sper sa imi faca si mie flori la fel. Voi separa cateva radacini mai sanatoase, si le voi pune in ghiveci...sa vedem .. :). Credeti ca anul asta o sa mai infloreasca? Sunt incepatoare in ceea ce priveste gradinaritul, dar taaare mult imi place :). Si anul trecut a venit barza cu un bebe si la noi, asa ca acum am timp sa ma ocup si de portiunea de pamant din fata casei. Si sunt tare entuziasmata! Ma bucur ca am gasit forumul acesta, pt ca m- a ajutat foarte mult!!
 

lelia

Well-Known Member
Re: Plante necunoscute

Oana sa va bucurati de bebe ,sa creasca mare ,sanatos si sa fiti fericiti ! :hug:
Sigur va inflori in toamna ,daca ai gradina ,nu inteleg de ce vrei sa pui si in ghiveci ,sunt destule plante care nu vor in gradina ,ghivecele sunt pentru ele .
 
Sus