Asia - calatorii, flori si gradini

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
tzep a spus:
Carmen din pacate situatia s-a mai schimbat in Singapore de la accidentul ambasadorului nostru.... :( Acum se stie de Romania. Si evenimentele din vara asta nu au fost bine vazute acolo. :nu-mi_place: :eek:f:

Pana acum Asia am vazut-o prin ochii copiilor mei. Poate in curand cu voia celui de sus o s-o vad cu ochii mei. Stiu sigur ca voi merge in Singapore si Malaysia. Mai sunt optiuni pentru Cambogia, Indonesia, Hong Kong si Coreea de Sud. Nu stim inca ce vom alege. :?
Cu accidentul acela am avut si noi mari emotii. Pentru ca am fost in singapore la 1 sau 2 luni dupa aceea. Totusi, nu am simtit niciun fel de ostilitate.
Abia astept sa ajungi acolo si sa ne impartasesti impresii proaspete.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Tzepisor niste impresii din Romanica???Cit priveste calatoria ta peste mari si tari iti tin pumnii strinsi indiferent ce destinatie vei alege.Oricare va fi sa te bucuri de vacanta asta ca e una pretioasa.Intii pentru ca iti vezi copilul(sau copiii????) si apoi pentru destinatia in sine :hug: .

Carmen...un sfat de la batrina doamna:scrie pe unde sunt facute pozele (minunate!!!) ca acum nu iti dai seama dar in timp o sa uiti si e pacat.... :oops:

Sa zica cineva ca nu am fost si pe insula distractiilor :tavalit:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Au fost prea multe si nu am avut timp si de comentarii pentru fiecare poza. In ceea ce ma priveste, am propriul meu jurnal de calatorie.
 

cistele1

Member
Interesant topic, imi place tonul discutilor chiar si in exprimarea parerilor diferite.

Caramell,

Iti impartasesc multe dintre impresiile de calatorie, in special in ceea ce priveste Singapore; nu am fost chiar in toate tarile asiatice in care ai fost tu, sau mai bine zis nu inca (sper!!!)

Dar daca tu esti, asa cum banuiesc, Elena Tanasescu , felicitarile mele pentru pozele din portofoliu!!!! :rose: :rose:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Vai de capul meu ce e acolo :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: Am vazut si o poza cu trandafiri :)

Singurul lucru care ma consoleaza e ca probabil sunt specii care nu rezista in climatul de la noi :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Sunt sigura ca nu, in plus daca e sa fim drepti, la trandafiri stam ceva mai bine ca ei :)
Pentru cine e pasionat de hoya si orhidee e mai mare durerea ...
 

angela draganoiu

Active Member
foarte frumos tot ce ne-ati aratat. multumesc.
mi-a facut o reala placere sa revad, macar ca e vorba numai de flori, acea zona. am fost cu multi ani in urma in Singapore si mi-a ramas in suflet. n-am mai avut ocazia sa mai merg acolo dar cu pozele voastre am retrait acea vizita.
cu acea ocazie am vizitat gradina botanica si am ramas profund impresionata de multimea de orhidee.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ai gasit deci cu ce sa-ti umplii bagajele :rofl:. Superbe vasele, dar si tablourile. Sper sa reusesti sa te intorci cu cate ceva acasa (si intr-o singura bucata) :)
 

Dea

Active Member
Interesante obiectele! Exista poibilitatea sa le cumperi si sa-ti fie trimise catre casa de catre vanzator sau ti le trimiti tu. Poate este mai avantajos asa, decat in bagajele ce le ai cu tine. :D
 

Roxana Peled

Active Member
Asa e Dea, doar ca te costa foarte mult din pacate :( . Daca ai obiecte mari si umpli niste paleti cu ele merita dar pentru cateva placute ceramice si niste ghivece ... pana le pui pe avion, pana le zbori ... numai procedura de import si te rupe si la buzunare si la nervi ca nu-s din UE :| ....
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Buna!
Te rog sa-mi spui cum ai procedat cu valiza cu plante. Ai pus-o la cala sau a intrat in categoria bagaje de mana? :? Cat de curand voi proceda in mod similar si trebuie sa stiu exact.
Multumesc! :D
 

Dea

Active Member
Wow Roxana, ce minunatii!!! Adeniumul este incredibil de frumos :eek: , dar si celelalte plante ( Hibi cel mov cu roz este superbissim )!!!
Poza cu valijoara cu plantutele - elocventa :marfa: Felicitari!!! si la cat mai multe calatorii!!
 

Roxana Peled

Active Member
:* Multumesc frumos!
Am mai avut si o ditamai punga plina cu mine in avion :D si doua cutii de pantofi pline la cala. Alea au venit cam turtite (cutiile) dar plantutele erau OK.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc pentru raspuns! :hug:
La mine nu vor fi multe, dar ma pregatesc pentru orice. ;-) :nu stiu: :D
 
Sus