Ardei ornamental

fixpix

Active Member
adana a spus:
vreau eu fixpix mov.iti pot da galben,rotund.
si eu sunt moarta dupa cola,dar cel mai mult imi place cea la sticla.eu dau comanda de o ladita pe luna..cand raman fara,imi iau la cutie.nu imi place deloc la bidon :p
bine.

din aia galbeni, poate vreo cateva seminte. precis is ardei? ca sunt si chestii care cred ca solanum se numesc sau cum, de fac bilutze din astea numa ca portocalii... alea nu imi plac deloc.
 

ghimpe--

Member
Heidi, da, eu asa am vazut, numai ca unpic mai mari (lungi), in poza par cam aplatizati dar e posibil sa fie mici de varsta.

PS - cand se coc se inrosesc, avea persoana respectiva prinsi pe ata => o ghirlanda de toata frumusetea.
 

Roxana

Active Member
vad ca din ghiveciul unde am plantat semintele de ardei, a iesit un firisor...sper sa fie ce trebuie nu buruiana. :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Azi am vazut la Mr.Bricolage ardei ornamental in ghivecele mici 9 lei buc. :x .M-am uitat de doua ori ......am zis ca nu vad bine :? .Pai un fir din ala si de doua ori mai mare se cumpara din piata (chiar si din cea de vis-a-vis :mrgreen: ) cu 2 lei ca a nu mai zic cit de repede il prinde oricine din seminte..............
 

Roxana

Active Member
Vad ca Ardeiul meu a facut si o floricica si acum sta sa cada si o sa apara fructul. :D
 

adana

Member
al meu e plin de ardei,chiar ma gandeam sa mai rup din ei,k planta e destul de mica,si e greu sa care atatea fructe.
 

armeana

Member
Fetelor ardeiul iute este de decor sau se poate consuma ?Am vazut ca este de mai multe culori si in ghiveci arata bine
 

Tulipa

Member
Va rog frumos, unde gasesc ardei iute mov? Am inteles ca se numeste Brazilian Rainbow, si ca din mov isi schimba culoarea in galben, apoi devine oranj si termina prin a fi rosu. Aveti asa ceva? Nu va cer sa-mi trimiteti, ci doar sa-mi spuneti UNDE GASESC! Imi doresc foarte mult. Astept un raspuns. :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Anul trecut au avut la florariile Tria's.Am vazut si prin Baumax .In orice caz nu in perioada asta.Vor aduce cu siguranta prin toate magazinele mari de plante.
 
Sus