Ardei jalapeno

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Caut niste seminte de ardei jalapeno de marime medie si iuteala cea mai slaba.Daca are cineva la schimb cu ce seminte am si eu pe acolo prin albumul de pe sunphoto.Multumesc frumos.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Gabiuto, cred ca mai am eu cateva seminte de TAM MILD JALAPENO, le caut si iti spun exact. Nu stiu cat e de iute pe gustate pentru ca eu nu mananc nici un fel de ardei iute dar mi le-a trimis cineva care a spus ca nu-s turbati :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:* merci mult.Da asa se pare ca nu este foarte iute.Nici eu nu mananc iute dar vreau sa fac singura boia ...dulce :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Reiau cautarile de seminte de ardei jalapeno.
CUMPARARE sau SCHIMB.
Sau...poate stiti vreun soi de ardei iuti mai putin iuti :)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
la tara cand eram mic dar poate si acum , pe langa cei bulgaresti care nu erau foarte iuti sau chiar deloc se plantau 1-2 tufe de iuti , apoi semintele se luau doar din tufa de bulgaresti de langa cei iuti si in anul urmator capatau o oarecare iutime . Daca era buna se pastra si anul viitor se planta doar bulgarescul iute fara a se mai corci cu alte tipuri

Poate merge si la tine :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:roll: maiculita cata-mai complicatiunea .Semintele (daca le gasesc :mrgreen: ) rezolva totul.
Daca nu si nu :( cumpar de la tailandezi gata uscati si pisati .
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: daca are botul ascutit...mai stii?
Hai ca ne dau afara moderatorii :giggle: daca mai glumim pe probleme serioase de gradina ;-) ;-) ;-)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus