1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosirii acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Aranjamente moderne

Discuție în 'Buchete si aranjamente florale' creată de sorina, 28 Aug 2010.

1. sorina

sorina Active Member

Localizare:
    Wertach _Deutschland
    Iata ca a sosit si vremea crengutelor si al florilor de toamna .Imi place tare mult sa ma joc cu frunzele si cu crengute . Aproape ca iese ceva foarte frumos doar din frunze si crengute . Am sa va arat data viitoare . Acum ceva care imi place tare , sper sa va placa si voua .

Un aranjament foarte simplu dar delicat din frunze de ricin la baza , o crenguta de salcie uscata un manunchi de ramurele de phrtenocisus careora le-am rupt frunzele si le-am rasucit , citeva capsule de datura , un dendrobium milka trandafiri.

urmatorul la fel de simplu are in centrul lui o sfera dintr-o frunza mare de ricin ( bila din burete ud iar codita frunzei este infipta in burete asa ca se poate hrani cu apa ca sa nu se usuce repede :wink: )
    in jurul ei aceleasi crengute de phartenocisus , in sus crenguta de salcie , iar ca flori solidago si crizantema alba si santinni verde
    detaliu sfrea iar pe crengutele de phartenocisus si salcie am lipit cu pistolul cald niste cristale colorate

In acelasi stil dar de data asta pe lungime si cu dendrobium
    detaliu cu frunzele indoite si sfera

iar aici unul si mai simplu si mai mic frunze ricin , calathea si aspidistra , bambus piesa centrala , capsule de datura si trandafiri
    detaliu
    sper sa va placa

vreau sa va spun ca va invidiez pe cei din Bucuresti care aveti prin parcuri acest copac http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:...s/wp-content/uploads/2009/07/Osage-Orange.jpg
    ca am vazut pe forum un aranjament din aceste fructe pe care le-ati gasit prin parc si de atunci tot acolo imi sta gindul :visator: :gandit: :gandit: :gandit: :nu stiu: :nu stiu: dar pe la sibiu nu am vazut asa ceva . Am sa ma consolez in continuare cu alte fructe si buruieni si crengi ( puteti folosi orice tip de crengi de la orice copac ) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

2. cornelia

cornelia Fondator Membru staff

Localizare:
    Bucuresti
    Minunate Sorina. Ai maini de aur. :clap:

3. sorina

sorina Active Member

Localizare:
    Wertach _Deutschland
    multumesc Cornelia :D

4. gradinar1

gradinar1 Well-Known Member Moderator

Deosebite! Trebuie sa ai multa imaginatie si indemanare ca sa poti concepe asemenea frumuseti - felicitari Sorina! :clap: :clap: :clap:

5. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Foarte frumoase si ingenioase Sorina! Felicitari! :D

6. florrentina

florrentina Member

Localizare:
    Bucuresti
    Foarte frumoase Sorina :clap:

7. carmenushka

carmenushka Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Sonia, ai un bun gust deosebit, felicitari! Superbe aranjamentele!

8. nicoleta

nicoleta Member

Localizare:
    Ploiesti
    Foarte frumoase! Felicitari!

9. Pocalinda

Pocalinda Member

:clap:

10. sorina

sorina Active Member

Localizare:
    Wertach _Deutschland
    am sa incerc sa va mai fac citeva aranjamente indite , poate gasec prin piata ceav intresant si care imi face cu ochiul ca prin padure nu am timp sa caut
    :| :| :| Mi-as dori castane , ghinde mere padurete conuri , roscove etc .

11. IZA

IZA Active Member

Localizare:
    TIMIS
  12. sorina

sorina Active Member

Localizare:
    Wertach _Deutschland
    stie cineva din sibiu daca noi ave asa ceva???????

13. carmenushka

carmenushka Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Nu, in mod sigur nu e platan, platanul fac fructe muult mai micute nu cat mingile de tenis

14. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Cu siguranta aveti :D

15. IZA

IZA Active Member

Localizare:
    TIMIS
    Asa e , nu-s fructe de platan !!! Dar ce-or fi ?? Mai caut si eu.....

16. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
  17. sorina

sorina Active Member

Localizare:
    Wertach _Deutschland
    Ceva noutati :
    Primele sunt pe suport de scoarta de copac realizate simplu, curat si au farmecul lor
    [​IMG][​IMG]
    urmatorul aranj.este in burete infasutar su o banda de catifea rosie si au o tenta mai tomnatica .
    urmeaza 2 aranjamente cu sfere din sfoara ( nu cumparate ci facute de mine )
    sunt de mare efect dupa parerea mea [​IMG][​IMG]
    Acesta este facut intr-un vas de supa :mrgreen: si este mixt de toamna [​IMG][​IMG]

18. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Suuuuper! Sorina vreau si eu niste hamei :cry: :cry:

19. Narcy

Narcy Member

Localizare:
    Bucuresti
    Bravo!Frumoase aranjamente!!! :rose:

20. lelia

lelia Well-Known Member

Localizare:
    craiova
    Sorina,sunt superrr aranjamentele ,deosebite ,inedite ,felicitari !!!!

Am o curiozitate : cu ce le dai luciul ? par atat de reale ,perfecte ...nu stiu .....parca-ti vorbesc ........

Distribuie pagina asta