1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosirii acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Aranjamente florale pentru nunta

Discuție în 'Buchete si aranjamente florale' creată de alfa, 16 Mar 2010.

1. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Aici vom discuta despre aranjamente florale pentru lumanarile de nunta, decorarea salii, a meselor, aranjamente pentru masini, cocarde etc.

2. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Ioana, uite o idee pe galben-alb.

[​IMG], acesta a fost aranjamentul de pe botul masinii, pe care dupa sosirea la restaurant l-am pus pe coltul mesei.

Sala: [​IMG] Lumanarile:[​IMG]

3. Ioana

Ioana Member

Localizare:
    Bucuresti/ Anglia
    Foarte frumos cel pentru botul masinii! Imi plac si cele de pe mese, dar sunt uin pic in intuneric si nu se vad bine detaliile: as zice trandafiri cu floareai miresei, nu?

4. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Propun sa discutam tot aici:

5. danya

danya Active Member

Localizare:
    Targoviste/Slobozia
    Din flori naturale pt toata lumea?

6. aleynad

aleynad Active Member Moderator

Localizare:
    alaturi de voi
    aici aveti o poze cu lumanarile de nunta noastra: trandafiri portocalii si albi, mini roze crem si floarea miresei
    [​IMG] [​IMG]

7. sorina

sorina Active Member

Localizare:
    Wertach _Deutschland
    in august , trandafirii se deschid foarte repede . ai putea pune Dendrobium mov , alb alb cu roz ( in eprubete ) , cupe de Cymbidium Galben si verde ( tot in perubete ) gerbera ce culoare vrei tu Hypericum rosu sau crizanteme Santinni ( fara petale ) sunt foarte frumoase si foarte rezistente . exista verde , roz, alb si galben . Formeaza buchetele foarte atragatoare si interesante .

8. magda

magda Active Member Moderator

Localizare:
    Dr. Tr. Severin
    Am fost la o nunta acum vreo 6 ani si pt. florilele de pus in piept au folosit tronsoane de cate 3 flori din tuberoze.Au rezistat foarte bine pana dimineata fara apa. floricica mea amai trait dupa aceea cateva zile. Din pacate nu imi mai amintesc cu ce au fost combinate - o frunza verde sau floarea miresei; inclin spre o frunza verde totusi.

9. Ioana

Ioana Member

Localizare:
    Bucuresti/ Anglia
    @dana1705: da, pentru toata lumea

@sorina: gerbera mi se pare putin cam mare. Exista si mini-gerbera :) Sau pur si simplu caut flori care nu au ajuns la maturitate deplina? O sa ma uit dupa celelalte flori pe care le-ai sugerat.

@alyenad: sunt superbe aranjamentele pentru lumanari!

@magda: si tuberozele arata foarte dragut. Daca zici ca au si rezistat, e bine!

Probabil cu 1 saptamana inainte o sa cumpar diverse flori, le tai si le tin in caldura o noapte sa vad care e cea mai ne-sifonata dimineata :)

10. tzep

tzep Well-Known Member Moderator

Localizare:
    departe ... deoparte
    Buna seara!
    Sotia fiului meu, doreste ca marturii mici buchetele de flori nemuritoare. Acum intervine problema, de unde fac eu rost de flori nemuritoare in diferite culori, pentru 3 iulie? :nu stiu: :gandit: Daca cineva stie de unde pot cumpara, il rog sa-mi raspunda. Multumesc!

11. sonia_i

sonia_i Active Member

Localizare:
    Rm. Valcea
    Si noi vindem sute de flori pentru astfel de ocazii in special pentru Bucuresti si Cluj.
    Am vazut in combinatie cu frunze verzi dar si cu fundite portocalii si mov.
    Foarte frumoase :marfa: :visator:

12. Gabiuta

Gabiuta Well-Known Member Moderator

Localizare:
    La periferie
    Tzepisor trebuie sa urmaresti in piete astfel de flori fiindca sigur apar si sa le faci tu.Cred, nu stiu.......imi dau si eu cu parerea........La vreo florarie ai intrebat?Sau la cei care fac aceste marturii??? :?Poate cine stie??

13. paula

paula Member

Localizare:
    barlad
    am fost sambata seara la o nunta , colorile folosite pentru ornarea salii au fost alb si negru , contarstul dintre alb si negru a dat o eleganta aparte salii de distratie , ca marturii , au fost cutiute si in cutiute cate o iconita foarte frumoasa .

14. tzep

Localizare:
    departe ... deoparte
    Gabiuta, inca nu am cautat, pentru ca aseara s-a "lansat" ideea! O sa incep saptamana asta. Ma gandesc ca nu e vremea lor, dar nu ma las decat dupa ce-mi epuizez sursele si resursele. Daca vrea copilul, e sfant! :indragostit: :hug: :gandit: Normal ca eu le fac! Pai cea cu aranjamentele vrea altceva, ca doar are interes sa scoata bani multi...... :x si nu prea accepta idei. Daca nu gasesc atunci o sa schimbe. :(

15. tzep

Localizare:
    departe ... deoparte
    Deosebita ideea cu iconitele, dar ce te faci cand invitatii sunt de mai multe religii? :?

16. paula

paula Member

Localizare:
    barlad
    :aoleu: :nu stiu: , nu m-am gandit la asta

17. Gabiuta

Gabiuta Well-Known Member Moderator

Localizare:
    La periferie
    Sigur vei gasi.Pe net si tot o sa gasesti .Dar mai mult ca sigur ca vor aparea pe piata.

Mai multe religii?SimpluCarmen: pui o poza cu Mohamed cui trebuie :rofl: :rofl: :rofl: ..........

18. aleynad

aleynad Active Member Moderator

Localizare:
    alaturi de voi
    sambata am fost la nunta unor f buni prieteni, iar la plecare...mireasa stiind ca sunt o mare iubitoare de flori, mi-a oferit cadou un aranjament floral pentru masa :D
    [​IMG] [​IMG]

Aranjamentul e format din miniroze crem si rosi, iar ca umplutura s-au folosit crengute de floarea-miresii si frunze de ferigi.

19. alfa

alfa Active Member

Localizare:
    Bucuresti
    Foarte frumos din partea ei! Bravo! :D

Imi place aranjamentul. E frumos!

20. Steve Works

Steve Works New Member

Buna ziua! Mai faceti aranjamente?
    Multumesc anticipat pentru raspuns.

Distribuie pagina asta