aranjamente florale neconventionale in gradina

am nevoie de 2-3 roti de tractor care nu va mai trebuiesc. bineinteles ca as prefera ca oferta sa fie cat mai aproape de Bucuresti. ce ziceti? am sanse sa gasesc?

am ales topicul amenajari de gradina cu un scop, vreau sa folosesc rotile intr-un aranjament pentru flori.

sper sa ma ajute cineva.
 
nu, vreau sa pun o roata mare apoi sa o umplu cu pamant, peste mai pun o roata mai mica astfel incat sa ramana de jur imprejur o bordura de pamant in care sa pun floricele, si tot asa si cu a 3-a roata. sper sa intelege-ti ce vreau sa iasa :rofl: ca poza ce modelul nu am.
 

mirela06

Active Member
Foarte faina ideea, Mariuco. Sper sa ai noroc sa afli ceva si sa-ti realizezi ce ti-ai propus. :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
De erai aici undeva....te rezolvam!
La vulcanizarile auto intereseaza-te.Acolo unde au si cauciucuri de vanzare. :wink:
 

andreiacamelia

Active Member
Ce ai mai facut cu piramida ce cauciucuri mariuca?
Mama a folosit niste cauciucuri de Dacie vechi de-ale tatalui. Le-a pus de o parte si de alta la inceputul aleii si a pus Mana domnului in ele. Acum ca au inceput sa creasca o sa ii sugerez sa faca arcada.
 

angela draganoiu

Active Member
Mariuca vezi ca la Praktikker au niste forme, dintr-un material usor, in forma de piramida (sau/si alte forme) pe care le poti umple cu pamant si pune floricele. pretul nu era prea mare. eu le-am vazut la Praktikker in Ploiesti dar cred ca gasesti si la Buc.
parerea mea : nu sint prea estetice rotile din cauciuc.
 
camelia nu am facut inca nimic, ca ideea vreau s-o aplic la primavara.
angela multumesc de pont, o sa trec prin praktiker. vroiam sa dau cauciucurile cu grund.
 

victoria

Active Member
si eu ma gandeam sa fac o piramida,dar din ghivece carora sa le tai fundul(adica sa tai cam jumatate din ele) si sa pun capsuni.Este si estetic si as salva si din spatiui gradinii.
 
sau o teava din plastic , cu diametru' de 320-400 mm si inaltimea dorita ,facute niste buzunare pe circumferinta ,cu un sistem de irigat pe toata lungimea incorporat,sau mai multe tevi asezate in forma de piramida,con -normal sau inversate- in care puteti planta flori sau capsuni ,poate crea un ansamblu frumos si practic
 

aleynad

Active Member
Moderator
ar merge chiar si din scanduri tratate corespunzator pentru a rezista la intemperii, daca doresti naturalelte in gradina :wink:
 

belisima

Well-Known Member
eu inti sugerez sa folosesti pietre mari de rau :mrgreen:
eu asa mi-am facut o piramida si arata grozav...dar nu stiu sa pun poze
 
Sus