Aranjamente de toamna

Mar1vs

Member
Mersi pentru urare! :)

Nu cred ca sunt ocrotite, dar in orice caz, doar saptamana trecuta am rupt vreo 3 si le-am pus in vaza.
Acum doar le-am facut fotografii si atat, n-am rupt niciuna... In prima poza le tin in mana, intradevar, dar nu sunt rupte. :D Doar le inclinasem ca sa fac poza.
Deci, poti sta linistita, gabiuta, specia se perpetua si Gentiana o sa infloreasca si in anul urmator. :)

P.S: Presupun c-ai vrut sa spui "invidie" in loc de "invifie"... :mrgreen:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Of course ca invidie.........la virsta mea mina :wink: mina aluneca .......pe tastatura sau .........nu gaseste literele :mrgreen:
Asa ca iertare domnisorule. Si asa cum cred ca am mai spus:bravo pentru iubirea ta de frumos si spor la scoala! :rose:
 

aleynad

Active Member
Moderator
dupa mai bine de 8 luni, am reusit sa mai fac si eu ceva decorativ :mrgreen:
aveam un bol de sticla liber, asa ca am combinat diverse frunze ( de plop, iedera, heuchera,muscata,astilbe,mur) si a iesit asta


alte poze din diverse unghiuri
 

lelia

Well-Known Member
O incercare reusita :marfa:
Un cos al abundentei ,din fructe decorative :visator:
Foarte frumos ! felicitari !
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase, felicitari! La Alfa ma astept, ea e artista :wink: dar foarte reusit si aranjamentul Ramonei, bravo!
 

Rami11

Member
Multumesc fetelor, chiar nu ma asteptam sa va placa :oops: L-am facut acum o saptamana dar mi-a fost rusine sa vi-l arat! :oops:
Kinga, meritul e al tau, vazand minunatiile tale mi-a venit si mie cheful sa incerc. :*

Eu am idei, de materiale duc lipsa deocamdata :)
 

alfa

Active Member
Ce ma bucur :D ce ma bucur ca nu am muncit degeaba pana acum. Macar pe tine te-am corupt Ramona :rofl:
Dar sa nu mai faci din astea ! Cum adica ti-a fost rusine? :aoleu: Pai cum vine asta? Curaj! Curaj! :wink:

Ce trebuie sa mai fac ca sa se mobilizeze lumea? Vreau sa veniti cu multe aranjamente!
Am inteles in vara, ca nu vroiati sa taiati flori din gradina, dar fructe si frunze uscate ne da natura destule :D....ce va mai lipseste?
 

Rami11

Member
alfa a spus:
Ce ma bucur :D ce ma bucur ca nu am muncit degeaba pana acum. Macar pe tine te-am corupt Ramona :rofl:
Dar sa nu mai faci din astea ! Cum adica ti-a fost rusine? :aoleu: Pai cum vine asta? Curaj! Curaj! :wink:

Ce trebuie sa mai fac ca sa se mobilizeze lumea? Vreau sa veniti cu multe aranjamente!
Am inteles in vara, ca nu vroiati sa taiati flori din gradina, dar fructe si frunze uscate ne da natura destule :D....ce va mai lipseste?
M-ai corupt de mult :rofl: In fiecare zi ma uit ce noutati mai ai.
Ai dreptate, acum toamna gasesti o multime de frunze care mai de care mai frumoase si mai colorate. Nu trebuie decat sa-ti faci timp de o plimbare.
Anul viitor vreau sa pun in gradina physalis si tartacute, sper sa gasesc seminte, si apoi sa vezi tu aranjamente :rofl:
 

alfa

Active Member
Si eu la fel :D


Rami, physalis peren radacina/rasad iti trimit eu la primavara. Mi-a invadat florile de tot. Te rog numai sa-mi aduci aminte!
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari, e minunata! :clap:
Chiar mi-as dori asa ceva. :D Super! Super! Super! :marfa: :marfa: :marfa:
 
Sus