Aranjamente de toamna

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
De cules ii culegi toamna foarte tirziu cind "dovlecii" sunt usori adica sunt uscati bine pe vrej. Atunci sunt gata pentru ornamente :D
Daca ii culegi inainte se inmoaie si se mucegaiesc.
 

claudia_s

Member
Aha, deci nu ii culegi si apoi ii usuci ci ii lasi pe vrej sa se usuce singuri. Multumesc Gabiuta esti geniala. Si pe vrej nu pot putrezii mai ales ca in toamna e frig si umezeala?
 

claudia_s

Member
Sincer, aranjamentul asta chiar l-am nimerit. Voi toti sunteti niste draguti, in special tu Cornelia dar sa va povestesc ceva. Saptamana trecuta am adunat flori din gradina sa fac buchete ca sa duc la cimitir la bunici, parca aveam 2 maini stangi. Asa zisele buchete au aratat groaznic si chiar ma gandeam sa intru pe forum sa caut ceva tehnici de baza in aranjarea buchetelor. Daca nici macar niste banale buchete pentru cimitir nu reusesc sa fac, ce pot sa zic :cry: :cry: :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Autocritica asta dom'le! Cateodata nu ne lasa sa traim. Mai bine te gandeai cu drag la bunici si sa vezi cum iti mergeau mainile de la sine. Pariez ca te-ai straduit tare sa iasa ceva frumos si normal ca in final n-ai fost multumita. Vorba americanilor "relax" si sa vezi cum merg toate. :wink: :marfa:
 

claudia_s

Member
:hug: Esti o draguta Cornelia. Ai dreptate cred ca m-am straduit prea tare. So, next time relax :D Bine zici Cornelia.
 

nutilepadat

Active Member
:eek: Sorina esti geniala draga felicitari esti plina de idei si spatiu :rofl: ,in curand o sa ma faci sa vin in vizita la tine :wink: :rofl:
 

sorina

Active Member
a

Merci :wink: :wink: Fetele mele dragi . Bine ca am cui impartasii aceste lucruri si ma bucur ca va plac . Am de gind sa va mai arat .
Gabiuta la tine totul este O.K.??? :? :?
Nutiletadat de abia stept sa vii la o cafeluta la mine :wink: :wink: :wink:
 
Sus