Aranjamente de primavara

elipopa

Active Member
Primul din acest an!!


din pacate nu am lumina buna ca sa pot sa fac si pozele bine! zambilutele incep sa emane parfumul deosebit! le ador!
 

lelia

Well-Known Member
Frumos ,Eli ! ai adus un strop de primavara la fereastra ta ......desi e inca iarna ....
Sa te bucuri de parfumul lor ! :visator:
 

elipopa

Active Member
Multumesc si ma bucur si ca zambilele sunt din acelea indigo, din astea nu aveam in gradina :D :D
O sa le pun in strat exact asa cum sunt, narcisele la mijloc, inconjurate de albastru!
Abia astept primavara :visator: :visator: :visator:
 

elipopa

Active Member
am mai facut unul:

Toate florile le-am luat din Lidl, la reducere! Bulbii la 5 ron ghiveciul si feriga la 12 ron, avea si ghiveci din plastic alb , frumos, inalt!!
din pacate nu mai erau zambile, astept sa se opreasca ninsoarea sa ajung si in oras! Pana una -alta cred ca acesta va fi si de sf Valentin, sper sa ajung in oras sa gasesc si flori care sa se ,,asorteze,, cu evenimentul de saptamana viitoare!!
 

elipopa

Active Member
gradinar1 a spus:
A iesit frumos, Eli, si cred ca sunt foarte parfumate, nu?
Multumesc, draga mea!
da, sunt divine!
Vreau sa iau si alte culori, primavara trecuta am luat toate culorile pe care le-am gasit!! Acum le astept sa infloreasca in gradina!!
Ador aceste flori de primavara!
 

elipopa

Active Member
Aranjament facut de Sf Valentin pe care o sa-l tin pana la 8 martie!
A fost vremea asa cum a fost si nu am mai ajuns in oras dupa flori, am luat din Kaufland ce-am gasit!!
Zambila ar trebui sa fie rosie, alte culori nu erau!!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eli, e foarte frumos, bravo!
Imi place foarte mult vasul pe care l-ai ales si accesoriile (funda, inimioara), toate pun foarte frumos in valoare florile.
Bravo!
 

lelia

Well-Known Member
Si mie imi place ! e frumos ! :visator:
Eli , ai grija de plantutele cu boboci ,sunt superbe ! ador stelutele lor !
 

nicoleta

Member
Eli, superb! unde-ai gasit frumusetea aceea de ghiveci?
Mada, ca sa mai spun...ce simplu si frumos ai aranjat zambilele!
 

elipopa

Active Member
fetelor, tuturor va multumesc frumos pentru aprecieri, sunteti prea dragute!!

Lelia si eu ador ripsi, am si de anul trecut toate culorile, sunt curioasa daca vor mai face flori, anul trecut au fost superbi!

Nicoleta, ghiveciul e din scoarta si il am de la singura florarie dichisita din oras, a costat 10 sau 15 ron, nu mai stiu exact!
 

elipopa

Active Member
Am mai facut unul simplu cu narcise, erau la reducere si nu m-am putut abtine :)

La cel de Sf Valentin a inflorit zambila, din pacate e roz, nu rosie cum era ambalajul!
 
Sus