Aranjamente de primavara

sarselia

Active Member
Moderator
alfa a spus:
Frumusele foc panselutele Daniela! :D

Si la mine a venit primavara la usa! :)

Superbe!Si la fel ca si Danielei si mie imi plac enorm de mult narcisele Tete a Tete!

Minunat aranjamentul!
 

alfa

Active Member
Si mie imi plac :D Am avut si anul trecut in ghiveci langa usa si a tinuuuut. Apoi au ajuns in stancarie, abia astept sa le vad inflorite si acolo.

Mie nu prea imi place ideea asta cu fortatul bulbilor, dar pana la urma tot profit, ca asa am flori mai repede in curte. In orice caz, si zambilele tinute asa afara tin mult, nu doar cateva zile :D
 

elipopa

Active Member
superb aranjamentul, eu deocamdata n-am mai facut, trebuie sa ajung in piata sa mai cumpar niste floricele!
tete a tete-ul meu de anul trecut a inflorit deja in gradina sunt tare scumpe, cele din ghiveci au crescut foarte inalte,dar in gradina au ramas piticute! sunt foarte frumoase!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumos, intr-adevar! Asteptam sa infloreasca si zambila ca sa vedem cromatica finala :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
cateva aranjamente simple si parfumate:
* din narcise albe si galbene:


* din lalele si ramuri de corn
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Lelia ca de obicei se destrabaleaza cu florile din gradina :D :clap:
Daniela te rog sa nu te superi pe mine (sigla de "Aleynad Art" impune si tocmai de aceea iti spun ) dar in cea de-a doua poza vaza trebuia sa fie uni.Lalelele sunt suficient de colorate.O vaza de forma asta dar alba sau rosie sau o culoare de contrast (dar nicidecum verde ) fara alte inflorituri pe ea ar fi dat un alt aspect buchetelului
Bravo fetele!
 

elipopa

Active Member
victoria222 a spus:
Este superb, Eli. Cred ca miroase la fel de frumos..
miroase divin! la noi a fost Sarbatoarea Narciselor duminica trecuta, avem in afara orasului o poiana plina cu narcise salbatice ca cele din poza!!
eu nu am fost, dar am primit acest buchet!!
 
Sus