Aranjamente de primavara

nicoleta

Member
Nu-i problema ca e roz, tot e frumos aranjamentul! Ia uite si primul in ce cochilie sta! Eli, bag de seama ca ai ochiul format...cum vezi un ghivecel...stii ce sa faci cu el! Bravo! Imi plac foarte mult aranjamentele tale!
 

elipopa

Active Member
nicoleta a spus:
Nu-i problema ca e roz, tot e frumos aranjamentul! Ia uite si primul in ce cochilie sta! Eli, bag de seama ca ai ochiul format...cum vezi un ghivecel...stii ce sa faci cu el! Bravo! Imi plac foarte mult aranjamentele tale!
Multumesc, Nicoleta!
Ghivece deosebite sunt, numai ca nu prea am eu disponibilitati financiare :( sa iau cand gasesc!!
Ma bucur ca-ti plac aranjamentele mele, desi nu e cine stie ce de capul lor, esti draguta!
 

nicoleta

Member
Vai, ce frumoase! Primul e...superb, din cauza fluturasului, e ca cireasa de pe tort! Imi faceti ziua frumoasa cind ma uit la aranjamentele voastre!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte reusit aranjamentul cu primule si feriga! Proportiile mi se par foarte bine alese, felicitari, e minunat!
 

elipopa

Active Member
aseara am luat zambile, una alba eu si cea mov e a lui Damian, in fiecare primavara ma pune sa-i iau una culoarea asta :) :)
Le-am pus in niste vase de sticla:

am mai pus o primula intr-un cosulet:
 

acidula

Member
Tare frumoase aranjamentele voastre! privindu-le, simti ca primavara e aproape....chiar maine vine ! :wink:
 

elipopa

Active Member
Un cos cu ghiocei bogati (Leucojum), cumparati astazi din piata de la niste doamne ,,colorate,,
 

acidula

Member
Ce proaspat si dragut este! dar cum adica,,ghiocei bogati''? sunt cei care seamana cu lacramioarele?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
"Ghiocei bogati" sunt cei mai mari, leucojum vernum se numesc.
Cred ca vor arata minunat cand vor inflori :D
 

elipopa

Active Member
Buchet de lalele, luate din Lidl cu 10 lei 10 bucati,le-am luat pe ultimele! Din astea roz am facut doua la fel, am dat unul astazi la profesoara de engleza si maine unul pentru profesoara de religie a lui Damian! Sper sa mai gasesc , ca mai trebuie sa fac unul si pentru profesoara de educatie fizica! Verdeata si floarea miresei am luat de la florarie si panza o aveam eu de la niste buchete pe care le-am primit mai demult!
Am iesit foarte ieftin , la florari un asemenea buchet costa 20-25 ron!

 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Bravo, Eli, ai iesit foarte ieftin! Eu as face buchetele fara floarea miresei ca sa fiu sincera...
 
Sus