Aranjamente de iarna

kerkyra

Well-Known Member
Astazi mi-a luat sotul o coronita, am umblat la cutia cu globulete si am impodobit-o cum m-am priceput:
- varianta cu beteala:



- varianta cu margele:
Parca a doua imi place mai mult, ce ziceti?



Si un cosulet pentru dormitorul portocaliu cu albastru, sa fie in ton:
Nu uitati ca nu sunt asa priceputa, desi nu ar fi prima coronita pe care o fac :D
 

miki70

Active Member
Mie imi place prima dar cred ca ar fi si mai frumoasa daca i-ai scoate funtitele.
Eu inca nu i-am facut nimic, cred ca o las simpla ca e frumoasa si asa :rofl:
 

kerkyra

Well-Known Member
Va multumesc, a ramas cu margelute, fundite si globulete :D
Urmeaza si ceva natural, cu felii de citrice, scortisoara si conuri, dar mai aproape de Craciun. Si mai vedem, ca ma tot inspir de vreo doua zile :rofl:
 

tamara

Member
miki70 a spus:
Smotocii si eu una cu ce gasii prin casa, nu-s foarte incantata de ea :(


Hai ca ma bag si eu in seama :oops: Miki, mai pune-i mama o bucatica de beteala, sau scoate-i una, ca asa parca e o cruce! si mai are si lumanarea in mijloc :rofl: Altfel, e faina :) ...stiu ca nu te superi :wink:
 

tamara

Member
kerkyra a spus:
Va multumesc, a ramas cu margelute, fundite si globulete :D
Urmeaza si ceva natural, cu felii de citrice, scortisoara si conuri, dar mai aproape de Craciun. Si mai vedem, ca ma tot inspir de vreo doua zile :rofl:
Bravo, Corina, esti o harnicuta. Imi place cosuletul pentru dormitor, dar nici coronitele nu-mi displac! Astept naturalele :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
De ce nu incercati sa puneti feliile pe hartie de copt... in cuptor? Ati scapa mai repede de grija. :wink:
 

miki70

Active Member
tamara a spus:
Hai ca ma bag si eu in seama :oops: Miki, mai pune-i mama o bucatica de beteala, sau scoate-i una, ca asa parca e o cruce! si mai are si lumanarea in mijloc :rofl: Altfel, e faina :) ...stiu ca nu te superi :wink:
Pai nu mai am ornamente, intre dungile cu betea sunt ornamente. Las-o asa , nu o mai smotocesc ca doar ce am facut curat dupa ea :)
 

kerkyra

Well-Known Member
Azi am fost in piata, mi-am luat bradut, inca doua coronite si cateva crengi pentru aranjat. Desi am zis ca azi ma ocup de bucatarie si maine de ornamente, nu am rezistat si am mesterit cate ceva.
Intai varianta imbunatatita a cosuletului facut acum cateva zile


Apoi, lumanarici inspirate tot de la ce a postat Eli:


Si o coronita "naturala" 90% (am pus margele). Mie imi place tare mult, nu mi-as fi imaginat, daca nu as fi vazut la voi, ca popate iesi ceva asa frumos si colorat din felii de citrice, scortisoara si physallis :D


Mai am de facut o coronita si bradutul, dar acesta maine.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Bravo Corina, deja arata minunat! Ai vazut ce inseamna sa iti doresti sa iasa ceva frumos din mainile tale???
Superba coronita naturala si-mi place si aranjamentul cu portocala si cuisoare :). Felicitari!!
 

kerkyra

Well-Known Member
Multumesc, Mada. Voi sunteti de vina, ca m-am tot uitat la topicul de buchete si aranjamente, apoi la cel de aici. :D
 
Sus