Aranjamente cu clematite in gradina. Combinatii de plante

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Scuze Miki, sunt ametita rau. Ma gandeam la Westerplate. :roll:
Sigur ca ar merge Mrs. Cholmondeley cu Westerland :D.
 

bebe Iris

Active Member
Da si eu am combinat Jackmanii cu Westerland si arata super impreuna :D, dar imi amintesc ca Jackmanii infloreste cand florile trandafirului incep sa treaca...adica Westerland infloreste in continuu dar nu la fel de abundent.
 

iris

Active Member
:? "Nu stiu" eu am copiat pozele de pe net unde la descrierea lor scria ca e Multiblue.
 

miki70

Active Member
Asa m-am gandit si eu ca merge Jackmanii cu Westerland . Mi-au sapat muncitorii sa scoata o teava a blocului, vreau sa le spun sa nu puna beton pana langa bloc, sa lase un loc unde sa plantez Westerland cu Jackmanii. Am ales Westerland pt ca stiu ca se inalta f mult dar nu-i place sa fie curbat pe o bolta iar clematita are pe ce sa se urce :)
Mai am un Golden Showers care as putea sa-l pun, am Jakmanii disponibila , Mrs Cholmondeley mai vine Ghislaine de Feligonde , inca nu sunt hotarata ce sa pun acolo :) As mai putea pune leandrul Villa Romain care am citit ca rezista la -15 dar tb sa-l infofolesc bine-bine iarna si fiind langa bloc cred ca ii va tine caldurica. La 1.5 m am o bolta cu Blue Angel pe o parte si Miss Bateman pe partea cealalta. Groapa in care trebuie sa plantez ceva e la 1.5m de Blue Angel. Ce pun in groapa?? :)
 

bebe Iris

Active Member
In groapa pui lastari de Blue Angel ca si mie imi place de mor clematita :)
Ceva trandafir rozuliu spun eu, sau rosu. Ca da bine si cu albastru si cu alb :D
 

miki70

Active Member
Blue Angel e plantata de anul trecut pt bolta, stiu ca se inalta foarte mult si am zis sa umple bolta, parca nu as mai deranja-o pt ca a lastarit frumos. Pusesem Golden Showers langa sa-l catar si pe el, dar e pus de 1 sapt , nu se supara dc il mut. Uff, complicat :)
 
Sus