Aranjamente cu clematite in gradina. Combinatii de plante

miki70

Active Member
Fotografii facute astazi.

Nelly Moser :



Miss Bateman (care te ia de ochi :) ):



Multi Blue (cu o singura floricica :( ):




Arabella (prima inflorire) :


 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
mikishor a spus:
Fotografii facute astazi.

Miss Bateman (care te ia de ochi :) ):

Miki, tu pe ce taram traiesti??? La tine e cald, soare si sunt multe flori????
Si cum poate sa arate in asemenea "hal" de mortala Miss Bateman??? m-ai omorat!!!
 

miki70

Active Member
:) Pe Miss Bateman am tuns-o din gresala in anul 2 la 30 cm in martie si i-am ratat florile dar i-a prins bine tunderea pt ca s-a facut f bogata. Anul trecut am mutat-o de sub un tei sub un corcodus si era cocosata si plina de flori, anul acesta am dat-o provizoriu jos din corcodus ca sa-l tai si sa pun bolta, a durat cateva zile si s-a incolacit/incurcat f mult, a tb sa-i tai multe frunze ca sa i se vada florile. Abia la anul isi va arata adevarata valoare :wink: Acum are f multi lastari tineri , o sa fie o munca f grea sa ii tund lastarii vechi , posibil sa aiba o a 2-a inflorire anul acesta bogata. Abia astept sa o vad urcata toata :wink:
 

miki70

Active Member
Multumesc, mi-e tare draga si mie. Sper sa reusesc sa le fac si pe celelalte bogate. Nelly Moser observ ca se dezvolta bine , Habley Hibrid la fel dar Multi Blue e fitoasa rau, are aceeasi varsta cu Miss Bateman si are doar 2 fire si o floricica :(
 

aleynad

Active Member
Moderator
Ma bucur ca va place montana mea! si eu si sotul suntem innebuniti dupa ea, nu ne mai saturam sa o admiram :)
Nu-i dau nimic special sa pape decat muuuuuulta dragoste! :oops:
 
Sus