Aranjament in cana

sorina

Active Member
s



Sper sa nu fiti dezamagite . Am sa reincerc din nou acesta tema cind am sa gasesc ceva mai potrivit .
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am sa incerc si eu Sorina, promit. M-am gandit la o idee de buchet si poate o pun in practica sambata. Sa vedem daca gasesc ce-mi trebuie.
 

Claudiavis

Active Member
Si mie imi place. Culoarea trandafirilor se asorteaza cu cana, iar jocul de linii al ierburilor de umplutura mi se pare original si interesant. Iata ca se pot face aranjamente frumoase si cu ce avem la indemina prin casa (cani, crengute...).

Si eu trebuie vrind-nevrind sa fac un aranjament duminica - e ziua posibilei viitoare soacre :) sa-mi tineti pumnii.
 

lelia

Well-Known Member
Foarte frumos ,Claudia :rose: si garofitele acelea miros asa frumos :visator:
Te mai asteptam,felicitari :clap:
 

lelia

Well-Known Member
Claudia ,am folosit feriga,flori de kalanchoe galbena ,flori crossandra si doua frunze de ananas variegata,una este facuta cerc in bol ,pentru a putea infige coditele ,iar din cealalta am decupat cu foarfeca firele care se vad.
 

Claudiavis

Active Member
Deci ti-ai "jumulit" plantutele care aveau flori?

OK, recunosc, si pe mine ma tenteaza citeodata :rofl: Oricum, la tine a meritat, rezultatul e superb.
 

lelia

Well-Known Member
Le-am jumulit putin ,ce-i drept,dar am avut de unde :rofl:
Crossandra e o planta f harnica iar florile dureaza destul ,asa ca nici n-au bagat de seama ,plus ca aveam idei de ceva timp,am amanat din lipsa buretilor umezi ,dar pana la urma am incropit cu ce-am avut,ma bucur ca iti place :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
La vara cind vor fi flori multe si mai ales cind vor fi trandafirii in floare......atunci sa te tii.
Desi recunosc ca mie personal nu prea imi place sa rup florile din curte :oops: :oops: :oops: indiferent cit de multe sunt :mrgreen: dar tot voi mesteri citeva aranjamente pentru desfatarea noastra
 

alfa

Active Member
Daca ma gandesc bine .... criza de bani si floricele gingase de primavara .... cred acest topic ar putea deveni unul destul de activ :)
 
Sus