Aranjament de Paste

Simina

Active Member
Foarte frumos aranjamentul, felicitari!
N-ai putea sa le pui si in format mai mare (macar linkul catre album) ca sa se vada detaliile mai bine?
 

mg

Member
Azi am facut o scurta plimbare si printre altele m-am trezit cu acest cos cu oua pus pe masa , in fata mea ... ...prima reactie ...am ramas cu gura cascata , apoi m-am lamurit :wink:....
Cred ca reprezinta o varianta pt gospodinele care nu au timp de " bibilit " !
Locatia este in Cimpina si se pare ca " moda " este raspindita .
 

alfa

Active Member
Anul acesta Pastele pica cam devreme, 4 aprilie. Hmm, ce veti pune pe masa inafara de oua? V-ati gandit deja la ceva aranjamente?

Ce materiale am putea folosi pentru aranjamente cat mai naturale? Avand in vedere ca se aduna multe treburi atunci, interesant ar fi sa ne gandim ce materiale putem strange din timp ca sa nu alergam atunci dupa ele :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu anul trecut am pus pe masa ouale rosii intr-un cosulet de paine impletit, tapetat cu iarba verde, proaspat culeasa :), iar din loc in loc, printre oua, flori de papadie, proaspete :D
micul aranjament a fost de un efect cromatic excelent! :D
 

alfa

Active Member
Am aparut foarte multe articole de decoratiuni, oua, iepurasi, floricele de toate formele, gaini, fluturi, lumanarele de diferite forme, etc. Foarte multe sunt chiar extraordinar de frumoase si sunt din diferite materiale naturale : lut, lemn, panusa, sisal, pene, etc.

Majoritatea se combina foarte frumos cu plantute sau flori taiate sau se pot prinde pe coronite de crengi.... Ideii ar fi , nenumarate.


La ce decoratiuni va ganditi de Paste? Va fi cosul cu oua singura decoratiune?
 

aleynad

Active Member
Moderator
pe langa traditionalul cos cu oua, anul acesta vreau un aranjament floral cu crengute inflorite si flori de sezon pentru masa , iar pe usa de la intrarea in casa as vrea sa agat o coronita de primavara :D
 

melimeli

Active Member
am cautat si eu in calc. poze cu aranjamente
...poate asa va inspirati un piculet :)
am si alte poze dar la harababura din comp. acu nu dau de ele :rofl:
 

sorina

Active Member
In aranjamentele de Paste de anul asta ati putea folosi cu succes o combinatie : planta la ghiveci sau flori de primavara cu crengute de Mitzisori
http://hultan.files.wordpress.com/2009/ ... =720&h=414 La acestia marefer nu stiu cum se numesc si crengute de forsythia daca pe la voi a inflorit . In sibiu inca nu .
Daca am timp am sa va arat si ce am realizat eu . Nu promit dar am sa incerc. Nu prea am timpppppp :cry: :cry: :cry:
Am mult de lucru pentru expo si de paste ...
 
Sus