Anthurium

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Frumoasa, Lelia!
Am si eu una care e inflorita non stop si zau daca-i pun vreun fel de ingrasamant :D . O sa-i fac o poza -asa de tare m-am obisnuit sa o vad inflorita tot timpul ca nu ma mai minunez daca-i apare un boboc, ar fi chiar ciudat daca n-ar avea flori.
 

akhalteke

Member
E tot inflorit si al meu, eu il tin la fereastra alaturi de orhi, cred ca fara lumina suficienta nu prea infloreste.
 

alirare

Member
am si eu un anthurium curgator. pe 2 dintre frunze a avut niste pete galbene, care s-au transformat in gauri, respectiv un sentulet. acum au aparut pe alte frunze, mai tinere, pete si gaurele. cine ma ajuta sa-mi tratez floarea? :cry:

parca e un vierme acolo!
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
E foarte frumos, felicitari!
Chiar azi am intrat intr-o florarie si m-am uita plantuta asta. Aveau niste exemplare foarte reusite, plus unele flori erau violet. Nu stiam ca exista asa ceva.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Mov? N-am vazut pe la noi. Insa am daruit cuiva mai demult unul cu flori superbe, albe. Alb, rosu, roz si combinate am mai vazut; cu talie mare sa mica, insa alte culori nu.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Am vazut si roz, un roz aprins foarte puternic, ceva de genul Barbie Pink, nu prea mi-a placut. Nu stiu de ce nu i-am facut poza, cred ca ramasesem cu gandul la cel mov :oops:
 
Sus