Anthesis International (Sahin)

gabrielais

Active Member
Gabiuta a spus:
Ati vazut noua oferta de la ei?Pe mine ma tenteaza cite ceva si cred ca saptamina viitoare o sa dau o fuga pina la sediu.
sa ne spui ce vezi frumos ;-) mi-am facut si eu listuta...dar ca si anul trecut comanda o fac prin martie
 

cristinaf

Well-Known Member
Si eu am primit oferta lor de seminte, dar pentru 2- 3 pliculete de seminte, nu merita sa ma apuc sa fac comanda. E mai mare daraua decat ocaua. :roll:
As fi vrut sa incerc sa vad daca reusesc sa obtin delphinium din seminte. A mai incercat cineva?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cristina, eu am semanat seminte de delphinium recoltate de la o planta de la mine din gradina si au germinat fara probleme :D
 

zi_inflorata

Member
Moderator
si eu sunt cam nemultumita pentru ca am cumparat o multime de bulbi de la ei ( exclusiv de culoare alba si albastra) si evident ca singurele branduse care au rasarit au fost unele galbene.
 

raven

Member
zi_inflorata a spus:
si eu sunt cam nemultumita pentru ca am cumparat o multime de bulbi de la ei ( exclusiv de culoare alba si albastra) si evident ca singurele branduse care au rasarit au fost unele galbene.
Deci de aia au inflorit si la mine tot galbene.......:(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Si nu va plac crocusii galbeni? :evil: :rofl: Lasa ca sunt frumosi, cum e inca totul cenusiu, sunt frumosi, parca-s niste beculete prin strat, asa luminosi ;-)
 

monika 82

Well-Known Member
A aparut noua oferta de primavara la anthesis; pentru cine interesat varietati superbe de hemerocallis , heuchere, hosta , phlox, bujori arbustivi:galben, alb, rosu, lavander, mov,portocaliu preturi foarte bune, cele mai mici 55 ron !
 

geodezia

Well-Known Member
eu caut lisianthus dar ... pretul prea mare la semine profesionale
nu stiu unde sa gasesc mai ieftin
 

raven

Member
Geo, si eu am cautat in urma cu cativa ani. Apoi am cumparat ghivece cu lisianthus si m-am lecuit. Sunt frumoase, dar nu e chiar usor sa le ingrijesti. Nu cred sa gasesti undeva mai ieftin, eventual daca gasesti doritori si sa imparti semintele
 

cristinaf

Well-Known Member
Pana la urma nu m-am linistit si mi-am comandat dalia, a sosit una uriasa.:dans:
Iar pe langa am comandat si crini; destul de mari, frumosi si ieftini!
Acum astept rezultatele.
 
Sus