Angela (Kordes)

gabrielais

Active Member
si eu l-am vazut ieri, cautam alta buruiana la ea in album..si la fel m-am gandit..daca n-o fi el?...dar nu e chiar asa scump si imi asum riscul... :)
 

gabrielais

Active Member
:nefericit: atunci ma linistesc si eu..era prea frumos sa fie adevarat..nu-i nimic..pe langa orasul meu este o pepiniera care il are..am fost si am vazut "plantatia" de "Angele" in plina inflorire...superb...asa ca in toamna fuguta la ei la luat 1-2 bucati..
Lucia, eu iti multumesc pt avertisment...de obicei ma arunc cu capul inainte cand e vorba de flori :rofl:
 

gabrielais

Active Member
anasstasia a spus:
Aaaaaa, deci ma bazez pe tine pentru o Angela in toamna, nu? :hug: :hug: :hug:
Anastassia, cu mare drag! eu o sa merg la pepiniera sa rezerv, dar inainte de asta o sa dau de veste pe forum, poate mai sunt fete care vor (deocamdata habar n-am pret sau alte amanunte..cand am fost eu seful nu era acolo si n-am avut cu cine vorbi)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Gabriela, asta e trandafirul pe care am omis sa-l comand la Lottum - daca gasesti furnizor, da-mi si mie de stire, te rog :rugaciune: :rugaciune:
 

gabrielais

Active Member
desigur..acum plec in concediu si cand ma intorc mi-am propus sa merg la pepiniera si sa vb cu domnul, sa rezerv cateva bucati; nici eu nu l-am comandat la Lottum pentru ca l-am vazut aici si n-avea rost; dupa ce vb cu domnul dau de stire pe forum sa vedem cine si cat vrea ;-)
 

anasstasia

Active Member
Eu voi fi plecata la tara pina in data de 17.09. Te rog, daca ai cum sa-mi rezervi si mie un Angela. Ma repet deoarece nu stiu ce o sa discutati intre timp (nu voi avea contectare la internet) si chiar nu as vrea sa-l ratez.
Multumesc mult, mult!
 

gabrielais

Active Member
Dragilor, scuze ca n-am raspuns pana acum...am fost de vreo 3 ori la pepiniera si n-am dat de sef; angajatii strang din umeri si spun ca tb sa vb cu seful...nu-mi dau nici un nr de telefon sa pot stabili o intalnire macar...si nici nu e foarte aproape sa pot merge mai des...o sa incerc sa rezolv prin cineva saptamana aceasta; va anunt ce reusesc sa rezolv
 

anasstasia

Active Member
Pentru mine nu mai este cazul sa te deranjezi oricum, am luat prin intermediul sannamariei. Eu iti multumesc frumos pentru tot deranjul tau.
 

miki70

Active Member
Am si eu o Angela chinuita 3 ani la baza unui corcodus si la umbra unei clematite stufoase, azi am mutat-o la un loc mai bun. Nu avea saraca mai deloc radacini, sper sa-i placa unde am pus-o si sa isi arate splendoarea. Am cumaparat-o drept un urcator si am fost f dezamagita cand i-am vazut florile. Vazand poze cu ea pe net a inceput sa-mi placa :)
Asa arata asta vara
 

angela draganoiu

Active Member
in primul an infloreste slab, dar in anii urmatori isi scoate parleala :) si iti arata ce poate. daca n-are conditii infloreste putin sau de loc. zice Stan Patitu' :oops:
 
Sus