Angela (Kordes)

ghia_don

Active Member
La pepiniera Sirca Iasi sigur se gaseste...acolo de altfel i-am aflat si numele, erau infloriti in gradina si fiecare soi avea eticheta.
 

iris

Active Member
ghia_don a spus:
La pepiniera Sirca Iasi sigur se gaseste...acolo de altfel i-am aflat si numele, erau infloriti in gradina si fiecare soi avea eticheta.
Multzumesc. Oare onoreaza si comenzi on-line? Eu sunt din Oradea si nu am cum sa ajung pe acolo ( cel putin nu in viitorul apropiat ) si banuiesc ca este cam tarziu pentru a planta butasi de trandafiri astept pana la toamna daca voi gasi undeva de vanzare. :(
 

victoria222

Active Member
Si pe mine m-a vrajit acest trandafir inca de cand l-am vazut la Gradina Botanica din Bucuresti. Insa dupa ce l-am vazut la Ghia_don...ce sa mai zic :cry: il visez noaptea. Daca il vedeti pe undeva ca se vinde, dati de stire va rog frumos. Pana acum am vazut ca au la SCDP Baneasa, dar site-ul lor nu este actualizat din 2005...o sa trec pe la ei in noiembrie sa vad daca il gasesc.
 

angela draganoiu

Active Member
Marie e minunat. sa te bucuri de el.
am si eu 2 din butasi de la Ghia_don, Doina, careia ii multumesc mult. anul acesta a inflorit mai minunat decat in anii precedenti. iar parfumul, avand multe flori, se simte chiar daca nu bagi nasul in el.
o sa pun si poze cand ajung la el.
inca o data multumesc Doina.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Frumoase, ambele printese! Sa iti traiasca si sa le vezi mari si sanatoase! :D
 

adrianam

Well-Known Member
Obligatoriu va fi pe lista din toamna! :)
De mult il am pe lista, dar mereu a ramas pe coada. Acum sper sa-i vina randul ca este prea frumos si prea infloricios! :D
Sa va bucure cu flori mereu! :D
 

ghia_don

Active Member
Problema e ca iarna trecuta iar a inghetat si a luat-o de la zero :( iar tufa n-a mai reusit sa fie asa bogata
Acum e asa ..

 
Sus