Andiva sau cicoria

mirela06

Active Member
Multumesc Isabella. Datorita tie am asa ceva si pt. asta, asa cum am spus si la rosii, ma bucur si-ti multumesc ca ai avut bunatatea sa ma imbogatesti si cu asemenea plantute.
Am sa fiu bucuroasa pt. orce am primit si au reusit sa creasca frumoase si sa-mi dea fructe bune. Ma voi gindi mereu si nu voi uita de la cine le-am primit. Fiecare dintre voi care mi-ati dat ceva sunteti mereu linga mine caci de fiecare data o sa-mi aduca aminte de asta cind le privesc sau maninc :)
 

mirela06

Active Member

mirela06

Active Member
Pai am gustat rupind una din cea mare. Este amara tare rau . Daca o amestec cu altele si-o schimba gustul !?
Acum o cred pe biata Mymo dece fugea de ele :rofl:
Poate ca la maturitate ...au sa-mi schimbe impresia :rofl:
 

carmenushka

Active Member
Mirela, curioasa fiind sa vad adivele-eu sunt maaare amatoare de salata de andive in diverse combinatii exotice-m-am uitat prin gradina ta! Doamna, felicitari! :clap: Superba gradina! atat de bine aranjata, ordonata, ingrijita! concurezi cu gradinile castelului Villandry :clap:
 

mirela06

Active Member
Multumesc. Este munca multa.
In ceea ce privesc andivele...am ramas numai cu 2...de amintire si cu cele uriase...ca asa m-a indemnat sufletul sa nu le scot si pe astea.
Nu de nervi am facut sa dispara bietele plante ci datotita faptului ca sub ele erau atitia melci ca m-a luat groaza si scirba asa ca .... :cry:
 
Sus