Amenajare stancarie

alfa

Active Member
Multumesc mult pentru aprecieri. Si mie imi place mult, desi mai e loc destul de ameliorari :rofl:
 

alfa

Active Member
Sorina, abia acum am vazut..... nu stiu cum se numeste exact.....o fi sedum...o fi sempervivum? :nu stiu:

Azi am mai facut cateva poze cu ce a mai inflorit pe la mine:

 

coral

Member
Cu putin timp in urma,in primavara aceasta, am reusit sa pun in practica si sa duc la bun sfarsit visul meu de a avea o stancarie.Ochisem de ceva vreme un morman de pietre de tuf calcaros,erau in fata unei case si nu trebuiau nimanui,am tot batut sotul la cap de i-am inmultit firele de par alb :evil:,a negociat cu stapanul "muntelui"si l-am obtinut la un pret simbolic apoi l-am transferat la noi in gradina.
Suprafata viitorului proiect-vreo 4/4 metri,era plina de trandafiri care nu mergeau prea grozav din cauza solului argilos,i-am transferat pe toti pe alte meleaguri si ne-am pus pe treaba.A necesitat ceva efort fizic caratul si amplasarea bolovanilor,destul de marisori de altfel,dar si financiar(achizitia plantelor...care nu s-a terminat inca :rofl: ).Oricum,ma consider multumita si ma bucur in fiecare dimineata cand deschid geamul si imi privesc ''verziturile"!
Sper ca reusesc sa pun link-ul in mesaj,daca nu,ca nu prea ma pricep,puteti viziona stancaria in albumul meu pe Sunphoto.
http://coral.sunphoto.ro/Proiect_nou-Stancarie_2011
 

Blitz

Active Member
Unde ai stat ascunsa fata, de atata vreme :eek: ca esti CS de-a noastra :rofl: - ca zau ca incep sa imi pun problema banatzenilor/ banatzencelor- noi nu mai suntem "fruncea" niciunde :x

Felicitari pentru munca depusa :D
 

alfa

Active Member
Coral, arata extraordinar de bine!
Pietrele sunt superbe, nici ca ai fi putut gasi unele mai frumoase! Le-ai ochit bine :marfa:
Ai ales foarte bine plantele!

:clap:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Extraordinar de frumoase pietroaiele :marfa: si aranjamentul in sine reusit!Felicitari....
 
Sus