Amaryllis (Hippeastrum) part III

zaara

New Member
multumesc mult.mi-ati dat ceva idei.pana acum catva timp nu stiam nimic de toate aceste lucruri.inca o data,multumesc.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Si eu mersi.. am invatzat cite ceva. Poate ar trebui sa stocam informatia asta undeva.. sa nu se piarda.
 

Manu27

New Member

lelia

Well-Known Member
Floricele si la mine ...mai am doi cu boboci si doi care nu cred, ca vor inflori .

 

Dea

Active Member
Ce superbi sunt Lelia!! :visator: Minunati la fereastra ta!

Al meu Red Peacock, la a doua tija florala pentru acest sezon
 

elipopa

Active Member
cand putem oare sa scoatem afara ghivecele?Am unii carora le-a trecut floarea si as cam da cu ei afara ca pe pervaze e aglomeratie mare..... :) au inceput achimenesii sa faca mot si le-as ceda locul.... E prea devreme?
 

zaara

New Member
salutare tuturor. am facut rost de un plic de antifungic topsin granulat pentru amaryllisul meu bolnav care putrezeste. dar nu stiu cat din plic sa diluez si in ce cantitate de apa si mai ales cum se face cu amaryllisul. il scufund in solutie..il stropesc, cum fac? va rog frumos, daca stiti invatati-ma si pe mine ca e prima data cand ma confrunt cu asa ceva. plicul are 10 grame. :?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
curata pana dai de curat si apoi spala cu apa oxigenta , usuca cu un servetel si pudrezi cu topsin zonele afectate si lasi 1 zi la uscat :D
 

elipopa

Active Member
foarte frumosi, am si eu doua achizitii noi.... abia astept florile, cred ca de Paste voi avea parte de surprize..... sper ca placute!!!
 
Sus