Amarillys (Hippeastrum) part II

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
din cauza ca nu a avut un sprijin, una din tije s-a rupt. se mai tine putin intr-un punct. credeti ca se mai deschid bobocii? sa-l las asa sau sa pun tija in apa? :ros_unghii: :rugaciune:
 

michaela

Active Member
Pune-l in apa Mariuca... sigur se va deschide- acum depinde si cat de aproape de inflorire este :?
 
Oare se impaca bine amaryllisul cu freesia? Vreau sa pun intr-un ghiveci 8 bulbi de freesia, 4 de amaryllis ( care sunt mici ni nu cred ca vor face flori anul asta) si 1 hymenocallis. Cu cel din urma sigur se va intelege bine pt ca sunt rude (facand parte din aceeasi familie - Amaryllidaceae)
 

michaela

Active Member
- al meu elvas tare "sifonat" - face parte dintr-un grup de bulbi primiti din olanda (garden4you)care au facut 3 saptamani!! :eek: nu mai cumpar de la ei ca nu mi-au respectat soiul ales :| si cica n-o fac :x
asa ca...imi jur ca nu mai cumpar nici din olanda tnt-ul lor- posta nu curier e varza si scump :(
iar red charm care trebuia sa fie un rosu dublu e leit al lui Cornelia red pearl :) ....zic .... sau un Red Lion...are interior mai negricios iar el este de un rosu inchis poza e facuta fara blitz insa era soare- oricum/nu e ce vroiam :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus