Amarillys (Hippeastrum) part II

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cory_helen

Active Member
eu zic la fel: hapiness... uita-te in catalogul de la dl. tibi... acolo sunt toti cu poze... si poate ca te lamuresti...

:D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu am un bulb primit cadou de la Mnina anul trecut (multumesc!).In toamna a avut o tentativa de infrunzire dar citind pe aici i-am taiat frunzele si l-am lasat sa doarma.Nu face nimic :cry: ...
Sa incep sa il ud?
 

ghia_don

Active Member
Il uzi numai dupa ce vezi ca apare bobocul...asta daca e florifer, ca daca e inca pui nici nu trebuia pus la somnic :wink: ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Era ditamai bulboiul.Mai mare decit un pumn.Uite ca nu l-am masurat in diametru......... :(
Probabil ca l-am oprit brusc din ce treaba avea el sa isi faca :?
Il las atunci pina o vrea sa se inimple ceva cu el :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Mi-a inflorit si mie cel alb
Cumparat anul trecut din Metro cu 5 lei, l-am fertilizat in timpul verii nu foarte des, apoi la somn vreo 2 luni. Cand l-am scos la lumina si caldura a inceput sa faca frunze si am crezut ca nu mai infloreste, dar mi-a facut o supriza :D
 

sicamin

Member
Poate se indura si ai mei sa faca flori,cei care au doar frunze (vreo 6 buc.).
Acum doar unul si-a deschis prima floricica,mai are 3 pe tija asta.
 

michaela

Active Member
white Nimph

ciudat ca nu este imaculat.... are urme de rose pe varful petalelor :? acum sa infloreasca si Nimph... sa vedem diferenta :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
O fi invers. Pentru ca White Nymph e alb fara roz. In schimb Nymph simplu are urme de roz. O sa te lamuresti cand infloreste si celalalt. Mie mi se pare ca si la forma petalelor e diferit.
 

elaelena

Member
red lion are cele mai mari flori,alaturi de christmas gift....in plus la r.l iubesc culoarea:rosu inchis cu vinisoare aproape negre
anul trecut i-am avut infloriti in acelasi timp, era un contrast fantastic...nu ma saturam sa ii privesc
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus