Am scos rizomi de achimenes la vanzare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popescu gp

Well-Known Member
Am scos la vanzare un lot de rizomi de achimenes pentru 2015,dar rizomii sunt ceva mai mici decat in anii trecuti din cauza conditiilor meteo din acest an si de aceea si preturile sunt ca atare.Oferta se poate vedea in albumulPrimul lot de rizomi de achimensi pentru 2015 din albumul meu-popescugp.sunphoto.ro
 
Ultima editare:

popescu gp

Well-Known Member
Va rog sa ma contactati pe pm ca sa va dau contul Raiffeisen si sa-mi dati adresa D-stra.V-am retinut rizomii.Multumesc
 

doina2009

Member
M-ar interesa pretul pe un rizom.
Ce aveti din urmatoarele:
Texas heat
Poil de carote
Arleta pink
Lena vera
Charles martel
Mary popins
Plow flight
Odessa blue
Amie Saliba improved
Petit marquise
Abendrot
Conrad Michelson
Coup de faudre
Ilia Melnik
Oranjada
Petit marquis
Bluebery lemon
Venice
Abendrot
Queen of lace
Achimentantha sagitarius
Milk and honey
Illia melnik
 
Ultima editare:

popescu gp

Well-Known Member
D-na Doina in albumul meu :popescugp.dsunphoto.ro la subalbumul :eek: prima lista cu rizomii pe 2015 spre vanzare apare numarul rizomilor si pretul per bucata.
 

popescu gp

Well-Known Member
Va pot oferi Poil de carotte 4 lei;lena vera 5 lei;Pillow flight 3 lei;Odessa blue-3 lei;Blueberry lemon 5 lei;venice 6 lei din cele solicitate celelalte fie nu au avut rizomi ,fie s-au epuizat
 

adrianam

Well-Known Member
Am primit coletul!
Multumesc mult, atat pentru ei, cat si pentru bonusuri!
Si butasul de muscata a ajuns bine, il pun acum in pamant!
Voiam sa va intreb cum este mai bine sa ii pastrez pana in primavara?
Asa cum sunt, in pungute?
Stiu ca in urma cu cativa ani, cand am mai cumparat rizomi de achimenesi, i-am pastrat pana in primavara in camara, in plic de hartie si nu am avut probleme cu ei.
Nu au probleme in pliculetele de plastic?
 

LadyBug

Well-Known Member
Si ai mei l-au primit de ieri, dar eu inca nu am ajuns pe la ei.
Multumesc foarte mult.
 

popescu gp

Well-Known Member
D-na Adriana trimiterea rizomilor am facut-o cu pungulite ziploc;D-stra ii scoateti si ii puneti la iernat cum procedati cu ceilalti.
 

popescu gp

Well-Known Member
D-naIuliana va rog ca rizomii sa-i puneti in pamant uscat si in februarie (dupa 15) sa-i puneti in pamant pentru azalee si la soare direct pana cand apar bobocii;se uda progresiv o data cu cresterea plantutei.Va doresc succes.
 

Camik

Active Member
Astazi a deschis floarea primul achimenes cumparat de la d-voastra.Surpriza a fost mare si neplacuta .Sa inteleg ca am primit altceva decat ce am comandat???
Acum, sa-mi spuneti d-voastra daca asa arata achimenes ABENDROT:20160720_182123.jpg
Inca putin si deschide floarea si celalalt ( Made in heaven).Sper ca macar el sa fie ce am cerut.
 

popescu gp

Well-Known Member
Dupa cum ati vazut la Saliba achi ies in maoi multe variante de culori caci probabil nu toti achi isi pastreaza datele.Asta se datoreaza hibridizarilor lui Saliba.Eu ce am primit de la el asa am trimis.Si la mine au avut modificari la multi.
 

Sylvia

New Member
Cumpar achimenes rizomi sau plante inflorite, cat mai divers colorate. Locuiesc in Bucuresti. Astept raspuns , multumesc.
 

Camik

Active Member
Pana acum eu nu am stiut ca achimenesii infloresc si cum vor ei .Cred ca ar trebui specificat si pentru necunoscatori ca mine faptul ca putem cumpara si plante aiurea.
Eu am vazut doar specificatii ca,, vand din cauza sanatatii..."
Ce rost are sa te chinui sa cresti o planta pe care sa o astepti sa infloreasca total diferit de cum se numeste ,nici macar cu floarea dubla sau ce sa mai zic de culoare...???
Am totusi o curiozitate si anume :in functie de ce puneti pretul la aceste plante fara sa aveti siguranta ca infloresc asa cum ar trebui?(aici nu este vorba de mine,nu a fost un pret prea mare)
Nu-mi mai doresc alt rizom de achimenes de la d-voastra!
 

val

New Member
Achimenesi ca achimenesi, dar sa cumperi hibi de "rasa", inalt de 1,5 m. platesti curierul......si primesti banalul hibi rosu. Si se jura ca nu fura...bleah
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu am achizitionat 3 hibi foarte frumosi "de rasa" de la domnul si sunt foarte bine, doi au inflorit de multe ori cum trebuie, unul a facut doar 2 flori dar multe frunze, deci sunt foarte multumita. Plus multi multi achimenesi care au inflorit frumos, si cu floare simpla, si cu floare dubla; fiind multi nici nu am verificat fiecare eticheta in parte sa corespunda, insa cred ca totusi corespund. Cativa rizomi de achi nu au rasarit, dar nu am de ce sa dau vina pe nimeni, probabil ca nici nu am avut grija de ei cum trebuie, cativa sunt pierderi neglijabile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus