Alte lucruri care pot fi decorative

cornelia

Fondator
Membru staff
Stropitoarea si roaba - ca decor

schlucky
Trimis: Vin Feb 10, 2006

Stropitoarea

cred ca tineti minte stropitorile alea de tabla de mai demult....vopsite in culoarea preferata umpute cu putin pietris (pt. a nu folosi asa de mult pamant), apoi pamnat si o floare curgatoare.... o adevarata minute

Roaba

tot pt. decoratiuni mai neobisnuite...mai ales pt. cei care au curte....o roaba normala dar de dimensini mai micute in care se pun flori multicolore sau o singura nuanta ..... atreage priviri garantat .... si inlocuieste "ghivecele" super des intalnite la toti vecinii


P.S. sa nu credeti ca aceste "idei" sunt doar rodul imaginatie mele...nu ci provin din rasfoierea (ca de citit nu ajung ) a revistelor despre gradinarit

daca as face poze (in caz ca iese ceva) dupa ele si le-as pune in albumul meu si as da link catre ele sa le si vedeti.....se poate considera o "infractiune" as ade mare
 

cornelia

Fondator
Membru staff
schlucky
Trimis: Vin Feb 10, 2006

Cosurile de nuiele impletite
fie ele cele mici folosite la cumparaturi si care s-au deteriorat fie cele mare care se foloseau/folosesc la tara pt. ce le folosea fiecare.....sunt ceva la indemana pt. unii, de efect si nu foarte scumpe
pot fi vopsie in culori vi .... sau asa naturale

Cizma de cauciuc
de asta cred ca a scris cineva aici pe forum....si parca mai amintea si de manusile de cauciuc

Butoaiele din lemn
cum sunt cele mari de vin sunt si varianta mai micuta....iar daca aveti unul destul de stricat puteti sa il puneti normal, in picioare sau culcat (in cazul asta trebuie s aii taiati in burta o gaura) si pt. stabilitate se "impidica" cu butuci de lemn

radacina de copac
mi-a adus sotul din padure o radacina de copac si am facut o gaura in ea si in gaura am bagat un chivecel si in el flori si toti vecinii treceau si se minunau ce frumos....si spre sfarsitul toamnei au mai aparut 2 radacini in gradina.....dar nu la mine la vecini
 
Sus