Alsobia

popescu gp

Well-Known Member
In primul rand felicitari Cornelia pentru performanta cu seminte de alsobia;fiind la gesneriacee ,eu am reusit sa prind seminte de aeschinanthus dar sunt asa de mici de parca ar fi de petunii;cu privire la celelalte feluri de alsobia ,diferenta consta in modul de asezare al punctelor;mai deosebita ar fi Ciapas,dar Robs nu trimite in Romania fiind taxe mari si postale si vamale etc;Daca cineva vrea sa faca experienta cu aceste seminte sa-mi spuna si trimit.
 

popescu gp

Well-Known Member
Am reusit sa inradacineyz din muguri de pe tulpina alsobia diantiflora si San Miguel a se vedea :http:popescugp.sunphoto.ro pag32 poza 3
 

marirogo

Active Member
Superba alsobia ta, Cornelia!!!!
Am si eu una micuta San Miguel iar dianthiflora am pierdut-o! :cry:
Felicitari d-le Popescu pt reusita inradacinarii lastarilor de alsobia! Da' aveti o multime!!!! Eu stiti ca sunt amatoare de experimente, asa ca daca mi-ati da 2,3 seminte cand imi trimiteti coletul cu ce am vorbit ca iau de la d-voastra, v-as fi recunoscatoare.
 

Rami11

Member
sini a spus:
Ce mult imi place piticuta asta!
Sa te bucure cu multe floricele!
Multumesc Sini si Mariabt.
Chiar ca e piticuta, nu demult am inradacinat-o si deja are 2 floricele si 4 boboci. :indragostit:
 

albela

Active Member
Multumesc. Acum o luna de zile era doar un lastar. Intre timp a facut radacini si a si inflorit. Harnicuta rau :) .
 
Sus