Alfred Sisley

anasstasia

Active Member
Un shrub minunat, care este plin de flori, desi a fost plantat in aceasta primavara. Plin, plin de bobocei, are isi schimba nuanta pe masura ce floarea se trece. Inainte de a se scutura petalele se pateaza, insa aspectul este in continuare unul placut. Nu am simtit sa aiba si parfum. De la mine primeste un 10, nu ma asteptam la o inflorire atit de abundenta.

http://anasstasia.sunphoto.ro/Alfred_Sisley
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Deosebit si Dl.Alfred dar si Alinka.
Incepi sa iti etalezi frumusetile domnisoara :D
 

victoria222

Active Member
Este foarte frumusel Sisley! Chiar am ramas surprinsa de cat e de dragalas. Mie nu prea imi plac dungatii dar Sisley e fain.
Ai o colectie minunata. Felicitari! :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Il am si eu - e in primul an si asta e prima lui floare desi e inca tare mititel:

Floarea nu e foarte mare (as asemana-o cu floarea de Samba ca dimensiuni) dar e foarte frumoasa.
 

nick1971

Active Member
Mada, banuiesc ca e cel de la starkl, e superb
al meu nu e asa :eek: e posibil ca nu l-am prins in zilele lui de glorie :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Da Nick, e cel de la Starkl. E drept ca al meu e mai galben...sa ma mai uit o data pe eticheta, poate am gresit eu si nu e Alfred Sisley :?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Al meu primele flori le-a facut cam ca cel al lui Nick. Si e cumparat din Italia, nu de la Starkl. Eu zic sa asteptam sa vedem, ca dungatii astia-s cam ciudati. :? Pe HMF l-am gasit in ambele variante, si mai galbui, ca al lui gradinar1 si mai alb
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
E clar unul dintre trandafirii cei mai frumosi pe care-i am:

Si e plin de flori non stop
 

emilia68

Active Member
Madalina, e minunat acest trandafir...sa-ti traiasca! :D
M-as inscrie pentru un butas..daca vei avea disponibil! :oops:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Cu placere iti trimit, Emilia! Acum sau la toamna (de fapt pe la sf lui august, asa), cum preferi?
 
Sus