Alee in gradina

victoria222

Active Member
:hug: Kinga, esti tare darnica, sigur ca vreau :oops: dar vreau sa iti aduc si eu ceva. Vorbim pe PM. E tare frumoasa aleea, m-a inspirat deja cu cateva idei! Mai vorbim dupa ce le pun in practica :p
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Arata minunat aleea ta, Victoria! Mie una mi-a placut mereu cerastium, e foarte frumoasa cand infloreste :)
 

alfa

Active Member
Acelea sunt tufitele de la mine? :eek: Wow, e numai meritul tau! Se vede ca le-a mers foarte bine. Cat de mult au putut sa creascaaaaa :eek:

Superb! Felicitari pentru gradina Victoria! :D
 

adrianam

Well-Known Member
Acum arata frumos!
Am citit toata istoria cu buruienile si sunt curioasa daca vor mai iesi! :? (ca si eu ma lupt cu ele! :cry: )
 

miki70

Active Member
Vreau sa fac si eu alei in gradina din dale rotunde facute din papercrete. Inca nu m-am apucat dar cand voi termina va voi arata ce am facut.
 

adrianam

Well-Known Member
Miki, sunt numai ochi si urechi! Si eu am nevoie de niste dale, cam multe, pentru gradina, asa ca voi incepe sa strang si eu date si materiale!
 

miki70

Active Member
adrianam a spus:
Miki, sunt numai ochi si urechi! Si eu am nevoie de niste dale, cam multe, pentru gradina, asa ca voi incepe sa strang si eu date si materiale!
Strange tot ce este hartie :wink: Eu voi folosi niste galetuse din plastic la confectionarea lor, sper sa nu se sparga dupa prima tura :nu-mi_place:
 

adrianam

Well-Known Member
Din ce am citit pe net, papercrete este mai putin rezistent la geruri decat hypertufa! :? Poate facem un topic separat, ca sa nu deviem de la subiect.
 

miki70

Active Member
adrianam a spus:
Din ce am citit pe net, papercrete este mai putin rezistent la geruri decat hypertufa! :? Poate facem un topic separat, ca sa nu deviem de la subiect.
Eu am vazut ca se fac si fantani arteziene, minibazine din papercrete. Hypertufa e mai usoara, am inteles ca e buna pt ghivece deoarece are loc o o aerisire mai buna a radacinilor.
Sunt de acord sa se faca topic separat :wink:
 

carmenushka

Active Member
Eu am facut rost de niste dale de ciment de la o fosta placa de beton turnata undeva in curte si care a fost sparta. Am ales cateva dale si am sa fac o alee gen pasi japonezi de-alungul careia am sa apun trandafiri intercalati cu bulbi de primavara. Aleea va duce de la locul de viitoarea pergola la viitorul foisor :) deocamdata ambele sunt in proiect pentru anul viitor
 
Sus