Album: Plante de apartament si terase

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Tradescantia pallida

baby_blues a spus:
O mai las la ingrasat si revin. :) In schimb am alta planta. javascript:emoticon('8)') Pe aceasta o am de la un vecin caruia i s-a rupt in ghiveci. Am pus-o in apa dupa care in ghiveci si vad ca s-a prins.

 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Mimulus

fisulix a spus:
Am cumparat aceasta floare pe langa alte cateva flori la inceputul verii si nu am retinut denumirea ei. Daca cineva imi poate spune cum se numeste as fi recunoscatoare pentru ca e o floare grozava. In fiecare zi infloreste si ma bucura cu gingasia ei.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Zantedeschia aethiopica

Alina L. a spus:
Are bunica mea o planta si nu stie ce e . Poate ma ajuta cineva sa o identific . Ea a primit-o cand era inca bulb de la cineva care i-a zis ca e cala .


 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Saintpaulia - violeta africana

fisulix a spus:
Va rog daca puteti identifica plantuta pe care am achizitionat-o azi si mi s-a spus ca ar fi violeta africana. Eu am violeta africana si nu seamana nici pe departe, dar poate o fi alta varietate :?
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Dracena

danya a spus:
Nu stiu ce planta este si de ce are frunzele galbene. Se poate sa fie asa felul ei cu frunzele din varf galbene? Pt ca toti puii ei le au galbene si sunt tari, nu par a fi bolnave. :?
 

kriss

Member
Stromanthe

Am primit urmatoarea planta si desi imi este foarte cunoscuta nu stiu cum se numeste:

Ma poate ajuta cineva cu denumirea ei?
 

fisulix

Member
Calceolaria herbeohybrida

Mi-ar putea spune cineva care e denumirea stiintifica a acestei plante?

Multumesc!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus