ajutor

pisica mea se tavaleste prin flori ce as putea sa ii fac ca sa nu se mai duca?mi le scot ,mi le rup.....trebuie mereu sa o urmaresc...




si inca o problema:tot legat de pisica ,are pureci i.am pus zgarda ,i.am dat cu soluti impotriva purecilor...ce imi puteti recomanda ca sa stropesc pe afara ca sar de pe ea si se duc aproape peste tot.... :oops: si as vrea sa fiu precauta din-nainte ca sa nu fiu invadata :rofl:
 

sicora fabian

Active Member
Pisica strange purecii, nu-i imprastie - asa ca nu-ti fa probleme. Nu stiu cat este de eficienta zgarda aia, mai bine cumpara niste picaturi.
In ceea ce priveste tavalitul prin flori . . astra e! :D
 

sicora fabian

Active Member
Pune-i si-n ochi niste picaturi, sa vada ca-s flori si ca le iubesti cel putin atat de mult cat o iubesti si pe ea! :)
Vezi ce miros o deranjeaza si pune pe marginea ghivecelor - usturoi, piper, ceva de genul asta . . .
 

geodezia

Well-Known Member
eu de pureci la fritzi ii dau cu o solutie albastra (nu aia la 20 ron ca nu e eficienta ) au la farmaciile veterinare o solutie la 13 ron -10ml sau 6 ron -5ml
si e super eficienta
cit despre culcatul prin flori -jurdeaua si il certi .. cei 2 saltimbanci ai mei Pufucu si Printesa Kiki stau in ghivecele de muscate
si-au facut culcus acolo daca nu ii gasesc prin toata casa acolo sunt sigur ..
dar nu le stric placerea ca dorm asa frumos si vad ca nu rup muscatele
 
i.am cumparat o solutie la 11 ron care se pune dupa gatul pisicii...dar nu am mai controlat.o sa vad daca mai are....
iar ea nu are nici o treaba cu florile de ghiveci...are ce are cu florile din gradina :x ...o cert mereu..... :( poate se va cuminti
 
Sus