Adenium - trandafirul desertului - II

floare mica

Member
ghia_don a spus:
Ai mei sint afara si au stat in ploaie toata perioada asta...sper sa nu pateasca nimic...
N'or sa pateasca nimic, chiar se simt foarte bine dupa ploaie ... sa versi apa din farfurie sau mai bine lasa-i fara farfurie ca sa se scurga bine apa din ghiveci :D
 

popescu gp

Well-Known Member
adeniumi

Super Gommez 99si la mai multi.astept si eu sa-i vad pe ai mei infloriti;ploaia in Dobrogea este de obicei o mana cereasca de aceea nu-i plimb in casa si afara;dar de cateva zile ploua regulat cate putin dar se usuca repede fiind caldura in aer.
 

gomez99

Well-Known Member
anca476 a spus:
E superb Gomez :clap: de cind m-am pozat cu acesta visez sa am si eu unul asa http://simandanca.sunphoto.ro/Flori_si_ ... c/11683756 :rugaciune:
he he poza aia e la adenium acasa :)

popescu gp a spus:
Super Gommez 99si la mai multi.astept si eu sa-i vad pe ai mei infloriti;ploaia in Dobrogea este de obicei o mana cereasca de aceea nu-i plimb in casa si afara;dar de cateva zile ploua regulat cate putin dar se usuca repede fiind caldura in aer.
eu am doi plantati direct in gradina si desi a plouat f mult deocamdata nu dau semne ca i-ar deranja.

e drept ca cei care au inflorit au fost in ghiveci in plina bataie a soarelui si cumva la adapost. i-am scos numa din cind in cind in ploaie sa ii spele de praf.
 

anca476

Member
Da adeniumul in poza e la el acasa in Mexic, desertul Sonora, arata super in realitate si la o caldura de peste 45 de grade unde nimeni nu il rasfata deloc :roll: chiar nu e bagat in seama deloc . :eek: localnicii nici nu stiau cum il cheama .
 

anca476

Member
Arata super Gabiee adeniumii tai :clap: am si eu rasariti de 2 luni dar stau pe loc :nu-mi_place: ,poate de ce mii doresc asa de mult . :gandit:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Sa-ti traiasca! Ce incarcat de boboci este! Brava la el, s-o tina tot asa! :clap:
 
Sus