Adenium - trandafirul desertului - I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Nici intr-un caz nu ma consider experta in adeniumi. In ceea ce priveste scoaterea lor afara, ea nu trebuie facuta acum cand noaptea e inca rece. Eu ii voi scoate pe la sfarsitul lui mai in functie de evolutia vremii.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Mai fetelor, zici ca v-am picat cu ceara cand v-am facut experte :rofl: :rofl: :rofl:
reformulez: sunteti avansate la capitolul adenium, fiindca ati si vazut cum arata florile :)
 

fixpix

Active Member
io i-am dus pe ai mei la tara. afara, pe soare, dar pe langa peretele casei unde nu-i ploua.
2 adeniumi, 1 jatropha si o passi alata. acuma...SPER ca sunt OK!
nu apuc saptamana asta sa ii verific :-)
 
:x
Grasunul meu nu arata prea bine.
Am observat ca i se ingalbenesc frunzele de la baza si am zis ca e ok dar azi am observat ca la baza tulpina e moale.
Ce ma sfatuiti? Ce am gresit?
Multumesc
 

Marmoset

Member
cristina_lacrima a spus:
:x
Grasunul meu nu arata prea bine.
Am observat ca i se ingalbenesc frunzele de la baza si am zis ca e ok dar azi am observat ca la baza tulpina e moale.
Ce ma sfatuiti? Ce am gresit?
Multumesc
Prea multa apa...? :? Eu as zice sa-i schimbi urgent substratul si sa nu-l uzi dupa ce-l transplantezi. Lasa-l complet fara apa vreo saptamana, poate-si revine...
 

sicamin

Member
Ce harnici si frumosi sant ai vostri! Bravo lor! Ai mei inca nu au de gand sa infloreasca,abia le-au dat frunzele.
 

popescu gp

Well-Known Member
adnium

Ii invidiez sincer pe cei cu adeniumii infloriti;ai mei au doi ani si ceva si nu au nici-un gand de inflorire;poate daca am sa-i scot afara se vor pune pe treaba
 

ani

Member
Deocamdata ma bucur de florile voastre, dar si cel mai mare dintre grasunii mei are bobocei. Va imaginati cum il pandesc! :hipnotizat:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus