Adenium - trandafirul desertului - I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator
:eek:
Numai 3 ani are?Eu ma gandeam ca e mult mai batran!
Dar in orice caz este superb!
Sa ai parte de el si de toate celelalte!
 

anca476

Member
Am pus 4 seminte de adenium si toate au iesit :dans: ,de fapt le-am pus in ghivece mici si le-am dus la servici sa le mai ude din cind in cind o colega ,eu am plecat in concediu .
2 sunt mai maricele celelalte 2 de abia au iesit ,e si destul de frig acuma ,mai astept citeva zile si pun si celelalte seminte .
Miine incep lucrul si o sa revin cu poze :D
 

popescu gp

Well-Known Member
Felicitari pentru frumusete .Si eu abia astept sa-i vad pe ai mei infloriti daca nu se va intampla ceva cu ei neprevazut( boala,temperatura neadecvata,umiditate prea marfe etc)
 

carmenushka

Active Member
Bayu surya a spus:
Supeeeerb! :indragostit: Sa te bucure cu multe flori minunate? E si parfumat? De aseara am si eu un puiut, bebe ii spun! Sper sa creasac mare si frumos si sa ma bucure cu flori multe. Deocamdata e paharutul de insamantare, sa-l mut? sau sa-l las acolo pana la primavara viitoare?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu te-as sfatui sa il lasi deocamdata acolo unde este pentru ca si stresul drumului si schimbatul ghiveciului si al mediului ar fi cam prea mult pentru el.
Oricum nu le plac ghivecele mari deci deocamdata lasa-l acolo pana mai creste un pic.
Parerea mea...
 

carmenushka

Active Member
sarselia a spus:
Eu te-as sfatui sa il lasi deocamdata acolo unde este pentru ca si stresul drumului si schimbatul ghiveciului si al mediului ar fi cam prea mult pentru el.
Oricum nu le plac ghivecele mari deci deocamdata lasa-l acolo pana mai creste un pic.
Parerea mea...
Multumesc de raspuns, asa am sa fac, il las sa se acomodeze si sa creasca dar asta insemna sa astept pana la primavara? sau in toamana pot face mutarea?
 

liviu2512

Member
Din semintele de la doamna sarselia,mi-au iesit 3 pui http://liviu2512.sunphoto.ro/Adenium Unul l-am mutat de mic si vad ca nu s-a suparat,iar cel mai mic a fost putin mai lenes,am zis ca nu mai rasare,dar vad ca a avut ambitie si mi-a facut in ciuda :rofl: Semintele le-am scos pe 18 mai din termos si plantate.Multumesc pentru seminte,doamna sarselia!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus