Adenium - trandafirul desertului - I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bibacj

Member
Voi ce fel de pamant folositi? Am cumparat Florimo pentru cactusi, dar mi se pare ca retine apa. Ce alta tip de pamant imi recomandati?
 

ella

Member
Multumesc!
Am sapte varietati plantate acum si 4 varietati de o luna si ceva,plus obesum de anul trecut.
 

ella

Member
Ani,imi pare f. rau,dar de aici nu pot trimite,nu sunt ambalate corespunzator.Am incercat in 2005 si nu au ajuns la destinatie.
Tu ai seminte de adenium,passiflora si gloriosa lasate de mine la sora mea,numai ca dansa expediaza destul de greu pliculetele.O partea le-a trimis,o sa insist ca urmatorul plic sa fie al tau.Am adresa ta.
 
D

dyayzh

Guest
daca cumperi 5 bulbi costa " 5 or more flower =3750/flower". trebuie sa te inregistrezi ca sa vezi cum se plateste
 
D

dyayzh

Guest
Cum se "resusciteaza" un adenium care a stat 10 zile in colet??????
 

bibacj

Member
Din experienta mea pot sa iti spun ca anul trecut am trecut prin aceeasi situatie, poate chiar mai rea... Planta si-a revenit, acum are primele frunze. Eu am schimbat ghiveciul, deoarece oricum planta a ajuns pe langa ghiveci. Bafta
 
D

dyayzh

Guest
Cum il ingrijesti????? deci se poate intampla si minunea de a inflori:)
 
D

dyayzh

Guest
revin obsedant cu o intrebare: se mai poate salva un adenium caruia i s-a inmuiat tulpina????? dupa 10 zile de colet...era ok, dar in 3 zile tulpina s-a facut moale:((
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ella ma imbolnavesti! La mine experimentul cu Adenium a esuat. L-am scos din iarna dupa care a murit. Sa mor de suparare. Bine ca la tine merge. Bafta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus