Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

daisy111

Active Member
Am incercat astazi sa le descarc si imi da o eroare aparatul,nu stiu de ce nu reusesc :( ....cum le descarc,le si pun. :D
 

Simina

Active Member
Voi reveni si eu cu poze saptamana care urmeaza, am fost plecata o buna parte din luna iulie, insa achi au inflorit si in lipsa mea. :D
 

ghia_don

Active Member
Ce de frumuseti fetelor ! Sint multe soiuri pe care acum le vad prima oara ! Felicitari !! :D
Eu am din astia mai obisnuiti, iar anul asta sint foarte bogati in flori...au cam o luna de cind au inceput sa infloreasca, dar abia acum i-am "prins" in poze :) .



 

popescu gp

Well-Known Member
Si ai mei au f multi boboci si incep incet sa se deschida;cred ca dupa 15 august o sa am poze multe de pus in album cu florile achilor.
 

popescu gp

Well-Known Member
Superbi Sini;Sini cred ca a vrut sa spuna ca florile sunt variegate caci daca se refera la frunze multe sunt verzi pe fata si rosii pe dedesupt si chiar invers.
 

sini

Well-Known Member
M-am referit la frunze.Frunzele din varful acestor achimenesi s-au decolorat.Au aceeasi culoare si pe fata si pe dos.
 

daisy111

Active Member
Dar de ce s-au decolorat?au stat in soare,sau asa este soiul lor?Mie imi plac mult cum arata asa,sunt foarte interesante. :D
 

sini

Well-Known Member
Nu stiu de s-au decolorat.Nu au soare deloc.E primul an cand am acesti achimenesi.Din toti achimenesii mei doar cu vreo 4 s-a intamplat acest fenomen.Restul sunt normali.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus