Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

pesi

Member
Am mutat si eu achimenes in jardiniere, am fost foarte atenta si nu s-a rupt niciunul, totusi mi se par foarte firavi si sensibili, e primul an cand pun rizomi, se vor indesi pe parcurs si vor deveni mai puternici? :D
 

daisy111

Active Member
Si la mine au inceput 3,dar inca nu am avut timp sa pun si niste poze.
Simina,nu stiu de ce,dar nu le pot deschide chiar pe toate link-urile puse de tine,prin urmare nici pe asta. :(
 

Simina

Active Member
daisy111 a spus:
Simina,nu stiu de ce,dar nu le pot deschide chiar pe toate link-urile puse de tine,prin urmare nici pe asta. :(
E link catre blog si ar trebui sa poată fi vizibil de oricine.
Mai incearca inca o data, sa vezi.

Am mai pus poze la alte subiecte direct de pe facebook si acolo, intr-adevar imaginile nu pot fi vazute decat de cei care au cont de Fb si se autentifica la el.
 

Simina

Active Member
popescu gp a spus:
Bravo Simina , la mai multe si mai rapide infloriri;la mine cresc dar inca nu dau semne de flori
Multumesc. Si dvs la fel!
Am facut o jardiniera si un ghiveci mare mixt, ca deja unele varietati erau prea dese si inghesuite, acum sa vad ce iese. Oricum predomina rosul in aceste ghivece mixt.
 

geodezia

Well-Known Member
waw cite minunatii are d-l acela
nici nu stiam ca exista atitea feluri
dupa mine este cea mai usor e intretinut floare
 

popescu gp

Well-Known Member
Patesc ca in alti ani;se dezvolta mai greu si infloresc pana in noiembrie si atunci trebuie sa-i oblig sa mearga la iernat prin taiere.
 

gabriela61

Member
acuma chiar ca m-am imbolnavit vaand atatea frumuseti de achi.Oricum la mine este dragoste de la prima gradinareala.Intotdeauna mi-au placut dar acum o sa incerc sa-mi maresc colectia(colectie vorba vine ca nu am decat mov,roz un fel de alt roz si un fel de rosu).Ce nu stiu.Daca pun intr-un ghiveci mai multe culori se corcesc unii cu altii?
 

popescu gp

Well-Known Member
Vor predomina cei movi care stau la baza obtinerii celorlalte culori;daca se face zic eu o separare intr-o jardiniera cu ceva plastic rezistent intre rizomii plantati poate ar fi o sansa.Nu am experimentat,dar am pus la gramada si au iesit cei movi cu precadere.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus