Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Marmoset a spus:
Gabiuta, ati vazut vreodata de aproape macar o frunza de Episcia? Tot gesneriaceae este... :giggle: :wink:
da si nu m-a impresionat :oops: prea tare :oops: :oops: :oops: ...nu da cu parul,te roooooog :( dar asta este.Eu am si buba la..........udat.Le dau sa bea si uit ca unora nu le prea place :wink:

Ana sunt superbi achimenesii galbeni,de vis.Il astept si eu pe al meu poate s eindura anul asta daca nu............ :cry: la anul macar si tot ar fi bine :)
 

Marmoset

Member
Nuuuuu, Doamne fereste, nu dau cu parul ca si mie mi-a luat mult timp pana am simtit ca nu mai pot fara ele! Asa ca e posibil sa va paleasca si morbul asta...! :oops: :wink:
 

Tina

Active Member
O "noutate" care m-a bucurat tare.. poza e apropiata de realitate, e chiar grena.. si trebuie sa ii multumesc Alinei P. pt el.. :) :)

Si inca doua "vechituri"..
 

manuela

Member
Va invit la o supa...de Achimenesi, OF COURSE! :salivat:



Reteta:

Achimenes Ambroise Vershafelt, AppleBlossom, Blue Monarch, Double Picotee Rose, Dulcis, Jewel Pink, Longiflora Chiapas, Painted lady, Schneewittchen, Pearly Gray, Rainbow Warrior, Red Elfe, Rosy Frost, Yellow Beauty, Tetra India...nu neaparat in ordinea asta.
 

manuela

Member
Vara, iarna, nu conteaza, doar sa o ai. Te simti asa de bine dupa aceea... :dans:

M-am gandit sa-i arat Tinei, pentru ca m-a intrebat ce a inflorit la mine.
 

Tina

Active Member
Sunt superbe, Manuela.. sa iti traiasca !! Eu, dintr-ale mele, nu fac nici de un ceai.. :rofl: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
N-am poza dar trebuie sa ma credeti ca sunt muiere serioasa :) .........am gasit la sosire achi-ul galben inflorit :dans: :dans: :dans: .Are cupele putin mai micute dar sunt deja trei floricele deschise si mai are boboci.....Tot Alina P.sa traiasca :D
Mai astept unul albastrui .Sa vad daca asa o fi :?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus