Abutilon

kerkyra

Well-Known Member
Si eu am primit de la ramona, la schimb, un abuti rosu superb. Ca si adite imi doream de multa vreme. De fapt imi plac asa mult ca am adunat cam toate culorile acum :D
 

sini

Well-Known Member
a inflorit si cel roz


Am vazut la"valentina33.sunphoto" unul roz ca un copacel micut.O frumusete.Ea spune ca il tunde si toamna si primavara.
 

kerkyra

Well-Known Member
Si eu l-am vazut, e superb, intr-adevar. Si eu ii tund, cat ma indur de boboci, si nu am pierdut niciodata vreunul din aceasta cauza.
 

kerkyra

Well-Known Member
Super! De-abia astept sa infloreasca si al meu, din aceeasi sursa :D In rest, ii am infloriti cam pe toti, doar cel roz care a fost lastar creste...
 

sini

Well-Known Member
Eu il astept pe cel alb sa infloreasca pentru prima data.In rest,mi-au inflorit si mie toti.
 

ana75

Member
superbi,cu ei ai norocul ca nu sunt asa de pretentiosi,singurul care a mai facut figuri a fost cel megapotanicum.
 

kerkyra

Well-Known Member
Am inteles ca mega e mai pretentios la tundere. Eu, sincera sa fiu, am pierdut doar unul galben, si asta pentru ca era la serviciu, eu in concediu si colegul care era acolo nu a vrut efectiv sa-l ude :( In rest, nu mi-au facut figuri, infloresc mai mereu.. ce mai, ii iubesc! :D
 

zi_inflorata

Member
Moderator
si cum scapati de musculite? Am si eu trei: mega, alb si galben, insa sunt invadati de musculite. I-am surghiunit in balconul de pe vest.
 

kerkyra

Well-Known Member
In general musculitele le-am "tratat" cu mospilan, uneori a fost mai dificil, alteori mai usor de rezolvat. Ultima data am adaugat si un fertilizator foliar in amestec, asa mi-a recomandat doamna de la fitosanitare.
 

laural

Well-Known Member
Imi place tare mult soiul acesta ! :D E un alb frumos si forma florii imi place. Eu am un alb galbui cu floarea mai mare si mai ciufulita. E tare frumos sa-ti traiasca ! :clap:
 

geodezia

Well-Known Member
Neata .am luat in primavara 2 plicuri cu seminte de la lidl si au rasarit vreo 6-7 buc .
ati mai luat seminte la plic ?
ce culori au inflorit ?
au rezistat cei din seminte
ca am patit cu cei prinsi din lastar cresc cresc cam de 30-40 cm si pe urma dau coltul
multumesc
 

kerkyra

Well-Known Member
A inflorit si abutilonul roz prins din lastar. Desi are florile mai micute, imi place mult culoarea, e tare suava:
 

kerkyra

Well-Known Member
Multumes! Mi-am dorit mult roz
Bine, mi-am dorit din fiecare culoare de care nu aveam, pe rand, pana am ajuns la roz :D
 
Sus