A venit iarna in gradina

aleynad

Active Member
Moderator
bradut a spus:
aleynad a spus:
gentiana si cuphea le-am acoperit cu pamant si frunze, apoi le-am acoperit cu crengute de brad, cu ele am emotii pentru ca nu prea sunt rezistente la ger, dar... .incercarea moarte n-are
Spune-mi, te rog, cuphea a trecut cu bine iarna? Am si eu si as vrea sa stiu daca rezista sau nu in gradina.
nu, bradut, cuphea nu a rezistat iernii, desi a fost foarte bine acoperita
probabil pentru ca a si fost o iarna foarte grea si lunga :(
 

aleynad

Active Member
Moderator
nu, nu are rost sa te complici!
probabil ca rezista la ierni blande, cel putin cand am cumparat-o am fost asigurata ca daca e protejata trece iarna, dar.... nu a fost asa si am pierdut toate cele 3 exemplare :(
 

bradut

Well-Known Member
Aleynad, eu am cumparat 4 bucati: 2 mov si 2 albe. Cred ca am sa le plantez in gradina si am sa le scot inainte de inghet. Asa am procedat si cu lanata anul trecut (2 bucati) si acum sunt din nou in gradina. Este, intr-adevar, mai dificil, dar cred ca le merge mai bine afara. Cel putin asta am observat la lantana.
 

victoria222

Active Member
A nins toata ziua cu fulgi mari si pufosi, iar eu am facut un om de zapada :D ca sa-mi amintesc de copilarie, ca sa fac putina miscare, dar mai ales ca sa inveselesc peisajul alb de iarna:

Va recomand si voua sa faceti unul daca ninge si aveti zapada pufoasa.
 

Blitz

Active Member
Wow, ce frumusete :rofl: :rofl: :rofl:

La noi e foarte putina zapada, dar in schimb e destul de frig :|
 

IZA

Active Member
Ce frumosi sunt! Inca n-am apucat sa facem si noi ca nu se face zapada bulgare.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce frumos e si omul tau,Isa!
Cred ca in weekend daca nu se topeste zapada vom face si noi unul pentru cel mic.
Daca reusim venim si noi cu poze.
 
Sus