4garden - Plante la ghiveci, trandafiri, vita de vie

iudit

Well-Known Member
Moderator
In primavara sau anul trecut in toamna(nu mai stiu cand),ati avut Mychorrhizal Fungi.Mai aveti cumva?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
lucaci.m a spus:
iudit a spus:
In primavara sau anul trecut in toamna(nu mai stiu cand),ati avut Mychorrhizal Fungi.Mai aveti cumva?
Da avem! Pentru detalii accesati link-ul acesta: http://www.4garden.ro/ingrasaminte/ingr ... osoil_P287

Multumim! :D
Pe site apare pret/buc...ce ar insemna asta??? Cate grame sau cati ml daca este lichid? Astea sunt formele de prezentare care apar la final dar nu mi-e clar la care dintre ele se refera pretul respectiv...
MIKOSOIL BT - 50 ML
MIKOSOIL CON - 500 G
Multumesc
 

lucaci.m

Member
gradinar1 a spus:
lucaci.m a spus:
iudit a spus:
In primavara sau anul trecut in toamna(nu mai stiu cand),ati avut Mychorrhizal Fungi.Mai aveti cumva?
Da avem! Pentru detalii accesati link-ul acesta: http://www.4garden.ro/ingrasaminte/ingr ... osoil_P287

Multumim! :D
Pe site apare pret/buc...ce ar insemna asta??? Cate grame sau cati ml daca este lichid? Astea sunt formele de prezentare care apar la final dar nu mi-e clar la care dintre ele se refera pretul respectiv...
MIKOSOIL BT - 50 ML
MIKOSOIL CON - 500 G
Multumesc
Produsul Mikosoil este compus din 2 componente Mikosoil Con si BT! Pretul de 5 ron este pentru ambele! Detaliile produsului le gasiti la pagina prezentata mai sus!
 

lucaci.m

Member
Nou pe 4garden.ro Hidrogel - ajutor in gradina

Hidrogel, un mic - un mare ajutor în grădină. Uită-te la plantele ofilite, care suferă din cauza sodei, este trist şi chiar mai multe daune se produc atunci cand se uscă.

Poate mai plecăm de acasă pentru un timp mai îndelungat, în zile foarte fierbinte de vară plantele sunt protejate de hidrogel, va rezista mult, fără udare, v-a rămăne frumoasă şi sănătoasă. Hidrogel este un ajutor ideal pentru grădinărit vara: pentru că nu este nevoie de udare desă şi substanţele nutritive nu se pierd din sol


Fară hydrogel apa şi substanţele nutritive sunt spălate din sol / cu hydrogel o utilizare eficientă a apei şi a nutrienţilor
Hydrogel este o poliacrilamidă organică cu capacitate de a stoca apa si nutrienţi pentru plante,menţine umiditatea adecvată a solului.
Hydrogel extinde umiditatea permanentă (capacitate de apă)în sol şi în substrat.
Hydrogel reuşeşte să furnizeze apa drept în locul unde plantele au nevoie – la sistemul radicular.

Mai multe informatii despre acest produs gasiti aici: http://www.4garden.ro/ingrasaminte/hydr ... dina_P1115
 

raven

Member
Dl.Lucaci, saptamana trecuta m-a sunat o doamna care m-a anuntat ca spre sfarsitul saptamanii vor livra comanda. A trecut saptamana, este aproape gata si aceasta si nu mai raspunde nimeni nici la mail nici la telefon.
Un raspuns clar, este util, macar nu ma agit degeaba, ca vine/nu vine coletul
Dv. ce parere aveti?
 

Roxana Peled

Active Member
Raven, nu au trimis nimanui inca dar se pare ca sunt pe cale sa o faca, cel mai probabil saptamana viitoare.
L-am prins eu la tel pe domnul Lucaci astazi, mi-a explicat ca datorita temperaturilor neobisnuit de ridicate pentru aceasta perioada s-a tot amanat scoaterea trandafirilor din camp. Intr-un fel este enervant pentru ca tot astepti si nu mai vin, intr-un fel este mai bine pentru ca intr-adevar a fost un pic prea cald pentru plantarea trandafirilor. Riscul ca acestia sa incolteasca si apoi sa degere e destul de mare la temperaturi din acestea.
Eu de exemplu am tinut la frigider trandafirii veniti prin septembrie pana acum vreo 3-4 zile cand in sfarsit i-am plantat.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Se lucreaza la foc continuu,am fost acolo eu,ieri.
Nici nu va da-ti seama ce-i acolo.Se pregatesc trandafirii pt. ambalare,dar inca mai au foarte mult de lucru!!!

Cat de mari sunt comenzile voastre?Sa vad daca va pot ajuta cumva.
 

Luciana35

Member
Si eu am o comanda de 10 trandafiri, am sunat ieri dimineata ca sa aflu stadiul comenzii si o domnisoara amabila mi-a spus, dupa ce a verificat ce am comandat, ca cel mai probabil saptamana viitoare ii vor trimite :D
 

miha

Member
Am trimis si eu un mail pentru aproximativ 30 de butasi vita de vie, am inteles ca se aduc pe baza de precomanda, de-aia am trimis doar mail cu ce mi-as dori,n-am putut sa-i adaug in cosul de cumparaturi ,din pacate n-am primit niciun raspuns pana acum...
 

ghia_don

Active Member
Am si eu o comanda de vita de vie, data in septembrie si inca n-am primit decit un mail de instiintare ca se pregatesc sa-mi prelucreze comanda...Asa ca mai am rabdare pina saptamina viitoare :D
 

raven

Member
Eu nu as fi avut nicio problema daca nu m-ar fi sunat.
Dar asa, sa stau toata ziua cu ochii pe corespondenta, nu e tocmai placut. Si asa ma cunoaste toata firma, ca numai au comand colete personale acolo. Si.... ma stiu si curierii :rofl:
 

lucaci.m

Member
raven a spus:
Dl.Lucaci, saptamana trecuta m-a sunat o doamna care m-a anuntat ca spre sfarsitul saptamanii vor livra comanda. A trecut saptamana, este aproape gata si aceasta si nu mai raspunde nimeni nici la mail nici la telefon.
Un raspuns clar, este util, macar nu ma agit degeaba, ca vine/nu vine coletul
Dv. ce parere aveti?
Vine saptamana viitoare, cand o sa onoram toate comenziile care mai sunt pentru sezonul acesta!
 

lucaci.m

Member
miha a spus:
Am trimis si eu un mail pentru aproximativ 30 de butasi vita de vie, am inteles ca se aduc pe baza de precomanda, de-aia am trimis doar mail cu ce mi-as dori,n-am putut sa-i adaug in cosul de cumparaturi ,din pacate n-am primit niciun raspuns pana acum...
Ma repet, toate comenziile vor fi onorate!
 

lucaci.m

Member
ghia_don a spus:
Am si eu o comanda de vita de vie, data in septembrie si inca n-am primit decit un mail de instiintare ca se pregatesc sa-mi prelucreze comanda...Asa ca mai am rabdare pina saptamina viitoare :D
Pana vinerea viitoare toate comenziile se vor livra pentru a nu avea probleme cu temperaturile care scad de la zi la zi!
 
Sus